Iuventa zdolala Šaľu o deväť gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí sedemnásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže (WHIL) doma nad Duslom Šaľa rozdielom deviatich gólov 34:25, keď do prestávky viedli 19:15. Zverenky trénera Františka Urbana majú v najbližšom kole voľný žreb kvôli nepárnemu počtu účastníkov a doma ich preto uvidíme znovu o dva týždne v sobotu 20.februára 2016 o 17.30 hod. proti nováčikovi súťaže HC Plzeň.

Skóre zápasu dvoch najúspešnejších slovenských tímom otvorila Tatiana Fiľková - Trehubová, po ktorej dvoch góloch viedla Iuventa rýchlo 2:0. Domáca kanonierka bola pri chuti. Keď sa trafila do čierneho v siedmej minúte po štvrtýkrát, bolo 5:2 v prospech Michaloviec. Následne prišli chvíle Patrície Wollingerovej, ktorá sa trafila dvakrát v rade a za stavu 7:3 siahol v jedenástej minúte hosťujúci tréner Michal Lukačín prvýkrát po oddychom čase. Ten jeho zverenky nabudil. V 16. minúte síce Perederijová zvýšila na 10:6, hneď na to ale prišla trojgólová šnúra Šale, ktorá zásluhou Lívie Kľučkovej znížila v 18. minúte na 10:9. Domáce hráčky sa ale následne opäť gólovo odtrhli. Päť minút pred koncom prvého dejstva bolo po góle Holešovej 15:10. Päťgólovým rozdielom vyhrávala Iuventa aj v 28. minúte po presnom zásahu Márie Holešovej (18:13). V samom závere hostky kontrovali dvoma gólmi, záverečné slovo ale patrilo Iuvente, konkrétne Tatiane Fiľkovej – Trehubovej, ktorá síce nepremenila pokutový hod, no z odrazenej lopty spolu s klaksónom oznamujúcim koniec prvého polčasu dala na 19:15.

Aj dej druhého polčasu bol podobný tomu prvému. Obe družstvá sa striedali v gólových momentoch, no vidieť sme mohli aj viacero technických chýb. V 37. minúte dala Fiľková – Trehubová na 24:17, no potom prišla deväťminútovka Iuventy bez gólu, čo hostky využili na zníženie, keď v 46. minúte dala Rácková na 24:21. Iuventa ale zdvihla hlavu. Keď päť minút pred koncom zápasu upravila Veronika Habánková na 31:25 bolo jasné, že ani tentoraz jej hráčky na domácej palubovke nezaváhajú. Navyše, v samom závere Duslo úplne odpadlo a domáce hádzanárky tak navýšili svojej vedenie. Posledný gól zápasu dala niekoľko desiatok sekúnd pred koncom brankárka Raquel Alvarez Lafuente, ktorá uzavrela skóre zápasu na 34:25 v prospech Michalovčaniek.

Michalovce - Šaľa 34:25 (19:15)

Pok. hody: 5/4 - 4/3, vylúčené: 5 - 4. Rozhodovali: Cipov a Klus - 800 divákov.

IUVENTA: Lafuente 1, Medveďová - Černovová 2, M. Holešová 8, Kišiková, S. Nagyová, Habánková 3/1, Levčenková 1, Wollingerová 4, Dziurová,  Bajčiová 1/1, Golubevová, Fiľková-Trehubova 11/2, Perederyjová 3.

DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, Ladicsová - Trochtová 2, Rácková, Klučková 11/3, Špendlová, Konigová 1, Pôcsiková 3, Perczeová 1, Tulipánová 1, Bahýlová 1, Tisajová, Veselková, Bujnochová 4, Demajová 1.

Uverejnené: 06.02.2016 20:12:09