Senzácia sa nekonala, Iuventa po štvorgólovej prehre v Pohári EHF končí

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli v domácej odvete osemfinále Pohára EHF, keď poprednému tímu nemeckej bundesligy TuS Metzingen podľahli 22:26 (13:15) a po rovnako štvorgólovej porážke na pôde súpera (30:26) sa v tejto sezóne s pohárovou Európou lúčia. Zverenky trénera Františka Urbana od nasledujúceho týždňa znovu preladia na česko-slovenskú strunu, keď ich o týždeň v sobotu 23.januára 2016 o 17.30 hod. čaká duel na ihrisku DHK ZORA Olomouc, nuž a vonku sa predstavia aj o dva týždne, tentoraz to bude v nedeľu 31.januára 2016 o 17.00 hod. v Prahe na palubovke Slavie. Doma naše dievčatá uvidíme až v sobotu 6.februára 2016 v tradičnom čase o 17.30 hod. proti Šali.

Domáce hádzanárky, ktoré keď chceli postúpiť museli zmazať štvorgólové manko, začali výborne. Skóre síce otvorili Nemky, no Michalovčanky vzápätí kontrovali troma gólmi a po presnom zásahu Habánkovej viedli v 6. minúte 3:1. Potom však dvakrát udrel Metzingen, ktorý v 8. minúte zásluhou Nicol Dinkel vyrovnal. Vyrovnaný stav bol aj v 14. minúte, kedy hosťujúcej obrane unikla Habánková a presnou strelou vyrovnal na 6:6. Od tohto momentu však začali na palubovke dominovať hosťujúce hráčky. Tie robili menej chýb ako Iuventa a keď sa k tomu pridala vychýlená muška domácich, skóre začalo narastať v prospech bundesligistu. Ten v 21. minúte viedol po góle Iny Grossman 12:8 a tréner Iuventy František Urban reagoval oddychovým časom. Jeho zverenkám time-out pomohol. Aj vďaka výborným zákrokom brankárky Raquel Alvarez Lafuente začali Michalovčanky skracovať súperov náskok a na začiatku tridsiatej minúty zrovnala Patrícia Wollingerová na 13:13. Záverečné sekundy ale vyšli lepšie hosťujúcim hráčkam. Tie sa najskôr po góle Patrície Stefani ujali vedenia a po zbŕklej streľbe Levčenkovej dokonca podnikli rýchly brejk, ktorý presne zakončovala rovno s polčasovým klaksónom opäť Patrícia Stefani – 13:15.

Michalovčankám nevyšiel ani nástup do druhého dejstva. Po ich chybách totiž Nemky dvakrát skórovali a po presnom zásahu Tonji Loseth viedli v 33. minúte opäť štvorgólovým vedením (13:17). Až potom sa gólovo presadili aj Michalovčanky, ktoré kontrovali šnúrou troch gólov. Najskôr sa presadila Levčenková, po nej Perederijová a keď skórovala v 38. minúte aj Sofia Nagyová, Iuventa prehrávala iba o jeden gól - 16:17. Hosťujúce hráčky však opäť dokázali odpovedať rovnakou mincou a po presnom zásahu Iny Grossman vyhrávali v 42. minúte zase trojgólovým rozdielom – 16:19. O tri minúty neskôr ale bolo po góle Habánkovej opäť o gól (18:19) a v 49. minúte dokonca Wollingerová vyrovnala na 20:20. Záverečné minúty však rovnako ako v prvom zápase vyšli lepšie bundesligistovi. Ten išiel do vedenie po úspešnom pokutovom hode Anny Loerper a keď sa v 58. minúte z postu pivota presadila Julia Behnke, ktorá dala na 21:24, bolo jasné, že aj v odvetnom zápase sa z výhry budú tešiť hráčky Metzingenu. Ten nakoniec zvíťazil opäť rozdielom štyroch gólov 26:22 a postúpil tak do štvrťfinále Pohára EHF.

Michalovce - Metzingen 22:26 (13:15)

Pok. hody: 5/3 - 5/5, vylúčené: 4 - 5. Rozhodovali: Maričová a Masičová (obe Srbsko) - 1700 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Kucher 4, Chernova, M. Holešová, V. Kišíková, S. Nagyová 1, Habánková 4, Levchenko 2/1, Wollingerová 5, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubova 3/2, Perederyj 3.

TuS: Stockhorst, Obein - Kubasta, Stefani 3, Loerper 5/5, Dinkel 3, Grosmann 3, Weigel 4, Vollebregt 1, Michielsen, Beddies 1, Temes 1, Behnke 3, Loseth 2.

Uverejnené: 16.01.2016 20:59:36