Dukla po famóznom výkone zdolala Bardejov

Hokejisti HK Dukla Michalovce opäť raz ukázali svoju lepšiu tvár. Tentoraz v súboji 37. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade zdolali lídra súťaže HC 46 Bardejov 4:3 po predĺžení, aj keď po necelých 90 sekundách prehrávali 0:2. Góly michalovskej Dukly zaznamenali Andrej Salnikov, Juraj Faith, Gleb Lušnikov a v predĺžení rozhodol Ivan Fedorko. Zverenci trénera Petra Tirpáka sa najbližšie predstavia v stredu v Trnave, doma ich uvidíme opäť o týždeň, keď v piatok 22. januára v tradičnom čase od 17.00 hod. privítajú celok Prešova.

Kto nevidel, môže banovať! V Michalovciach sa hral tentoraz hokej ako remeň. Domáci hokejisti aj keď nastúpili bez piatich nosných hráčov (Okoličány, Kubát, Hančák, Klouda, Huňady) nechali po nevydarenom začiatku na ľade srdce a odmenou im bolo záverečný aplauz tribún, ako aj dva dôležité body, keď sa im po prvýkrát v sezóne podarilo pokoriť Bardejovčanov. Tí mali proti chorobám a zraneniam zdecimovaným Michalovčanom raketový štart. Za necelých deväťdesiat sekúnd by tak na domácich nestavil nikto ani deravý groš. V prvej minúte pálil od modrej Polaček a Baláž stečoval jeho strelu za bezmocného Petra. Ten sa nestihol ani spamätať a ťahal puk zo svojej brány po druhýkrát, potom čo ho prekonal Martin Mikolášek – 0:2. Michalovčania sa však nevzdali a vo zvyšných minútach boli lídrovi viac ako vyrovnaným súperom. V prvej tretine sa ešte rozohrávali, no od tej druhej pustili na súpera oheň a síru.

Najskôr ich ale mohol definitívne poslať do kolien Ondrej Gmitter, ktorého vychytal Tomáš Petro v čistej šanci. Následne vo vlastnom oslabení unikla dvojica Fedorko – Salnikov a druhý menovaný konečne prekonal hosťujúceho Sabola – 1:2. Hneď na to mohol vyrovnať Matej Hinďoš, ktorého strela išla tesne vedľa, Buraľova jedovka zase škrtla pravú tyčku bardejovskej brány. Domáci hokejisti naďalej búšili do súpera. Vyrovnávajúcim gólom však neskončil ani brejk Banovského, na druhej strane zase Oliver Jokeľ nedotlačil puk za chrbát Tomáša Petra. V závere druhej tretiny putovali v priebehu dvadsiatich sekúnd na trestnú lavicu hosťujúci Valentín s Balážom a Michalovčania dvojnásobnú presilovku pretavili vo vyrovnávajúci gól, keď zo skrumáže skóroval ich kapitán Juraj Faith – 2:2.

Aj v tretej tretine boli lepším tímom domáci, ktorí išli v ústrety vedúcemu gólu. Ten sa im napokon podarilo streliť v 46. minúte, potom čo sa počas presilovky presadil Gleb Lušnikov, ktorý tak zariadil dokonalý michalovský obrat. Zahanbiť sa ale nedali ani hostia, ktorí sa začali vpredu osmeľovať čoraz viac. Aj preto výborný hokej gradoval. Päť minút pred koncom mal vyrovnanie na hokejke Jakub Linet, Tomáš Petro ale svojich zachránil. Aj on bol však bezmocný v 57. minúte, keď skóroval počas presilovky Martin Mikolášek, ktorý tak poslal zápas do predĺženia. V ňom sa hralo iba 61 sekúnd, keď unikla dvojica Banovský – Fedorko a druhý menovaný dotlačil puk do bardejovskej siete, čím rozpútal na tribúnach obrovskú radosť – 4:3.

HK Dukla Michalovce - HC 46 Bardejov 4:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 1:1 - 1:1)

Góly: 22. Salnikov (Fedorko, Urban) oslab/1, 40. Faith (Salnikov, Lušnikov) pres/2, 47. Lučnikov (Fedorko, Urban) pres/1, 62. Fedorko (Banovský, Dolgoš) – 1. Baláž (Kalináč, Polaček), 2. Mikolášek (Linet, Solomončak), 57. Mikolášek (Bednár) pres/1.

Vylúčení: 4:9. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: P. Korba - Hirc, Riš. Divákov: 826.

HK DUKLA: Petro - Dolgoš, A. Voronov, Vl. Urban, Buraľ, Šangin, Boboš - Čížek, J. Faith, Banovský - M. Schnelly, Hinďoš, Drotár - Fedorko, Salnikov, Lušnikov - M. Gavura, R. Jenčo.

HC 46: R. Sabol - M. Takáč, Loydl, Valentín, Polaček, Mil. Bednár, Pichnarčík, Česelka, Všetečka - Baláž, Kalináč, O. Gmitter - Solomončak, Linet, Mikolášek - Jokeľ, Šimčák, Vaško - Ščurko, R. Cútt, Ihnaťo.

Uverejnené: 15.01.2016 20:07:15