Iuventa prehrala v Metzingene o štyri góly

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom osemfinálovom zápase Pohára EHF v nemeckom Tubingene s tímom TuS Metzingen 26:30, hoci po prvom polčase viedli 19:16 a sedemnásť minút pred koncom dokonca 25:19... Zverenky trénera Františka Urbana čaká domáca odveta s týmto nemeckým súperom presne o týždeň, keď v sobotu 16.januára 2016 o 17.30 hod. sa v Chemkostav aréne odohrá duel Iuventa Michalovce - TuS Metzingen.

Michalovské hádzanárky sa dôležitosti súboja nezľakli a začali ako z partesu. Skóre duelu otvorila Patrícia Wollingerová, po jej ďalšom góle viedla Iuventa v šiestej minúte 3:1 a po presnom zásahu Julie Černovovej bolo v siedmej minúte 5:2 pre slovenského majstra. Potom ale prišla sedemminútovka Iuventy bez streleného gólu, čo Nemky využili na zrovnanie skóre, keď Kelly Vollebreght dala v trinástej minúte na 5:5. Iuventa bola vo vedení ešte aj v pätnástej minúte, kedy Julia Kučerová dala na 8:7. Vzápätí však prišli chvíle maďarskej spojky Bernadett Temes, ktorá skórovala dvakrát v rade a Metzingen v sedemnástej minúte po prvýkrát v zápase viedol (9:8). Iuventa ale ihneď odpovedala troma gólmi v rade. Po presnom zásahu Černovovej viedla 11:9 a keď Julia Kučerová dala v 22. minúte na 13:11 v prospech Iuventy, tréner bundesligistu Csaba Konkolly siahol po oddychovom čase. Ten na chvíľu jeho zverenky nakopol. Metzingen totiž kontroval troma gólmi v rade a po presnej strele Nikol Dinkelovej bol päť minút pred koncom prvého dejstva opäť vo vedení (15:14). Záverečné minúty prvej tridsaťminútovky ale patrili Iuvente. Tá totiž dosiahla päť gólov v rade (tri z nich zaknihovala Julia Kučerová) a po premenenej sedmičke Tatiany Fiľkovej – Trehubovej viedla v 29. minúte 19:15. Posledné slovo síce v prvom polčase síce patrilo Kelly Vollebreght, no trojgólové vedenie 19:16 dávalo Michalovčankám pred druhým polčasom solídny predpoklad na úspešný výsledok.

Zverenky trénera Františka Urbana udávali tón prvého osemfinálového zápasu aj na začiatku druhého dejstva. V 33. minúte sa presadila Patrícia Wollingerová, ktorá Iuventu opäť poslala do štvorgólového vedenia (21:17). Katharina Beddies s Patriciou Stefani síce okamžite odpovedali gólmi, Michalovčanky ale po góle Perederyjovej držali polčasové trojgólové vedenie aj v 36. minúte (19:22). Hosťujúce hráčky mali v prvej desaťminútovke druhého polčasu až tri vylúčené hráčky, to však nebránilo Julii Kučerovej, aby svojím šiestym gólom Iuventu opäť poslala v 41. minúte do štvorgólového vedenia (19:23). Keď sa vzápätí gólovo presadili aj Patrícia Wollingerová a Tatiana Fiľková - Trehubová z pokutového hodu, slovenský majster viedol sedemnásť minút pred koncom šesťgólovým vedením 25:19! Až potom prerušila jej štvorgólovú sériu nórska spojka Tonja Loseth (20:25). Hneď na to sa svojím tretím druhopolčasovým gólom prezentovala Patricia Stefani a tréner Michalovčaniek František Urban za stavu 21:25 v 47. minúte reagoval oddychovým časom. Ten ale jeho zverenkám vôbec nepomohol a gólovú sériu Metzingenu nezastavil. Hneď po ňom totiž dvakrát skórovala Bernadett Temes a dve vylúčenia Michalovčaniek v 53. minúte využila na zrovnanie Julia Behnke (25:25). Keď sa táto pivotka gólovo presadila aj o minútu neskôr, tréner František Urban reagoval za stavu 25:26 v neprospech svojho tímu ďalším oddychovým časom. Bundesligista ale už bol na koni a svoje vedenie z rúk nepustil. Päť minút pred koncom Tanja Loseth dala ôsmym gólom Metzingenu v rade na 27:25. Až potom prerušila trinásťminútové čakanie Michalovčaniek na gól Julia Kučerová, ktorá upravila na 27:26 a vrátila tak Iuventa nádej na lepší výsledok. Bol to však posledný presný zásah slovenského majstra v zápase. Na druhej strane Metzingen skóroval ešte trikrát, a tak si do budúcotýždňovej odvety hranej v michalovskej Chemkostav aréne vezie náskok štyroch gólov (30:26).

Metzingen - Michalovce 30:26 (16:19)

Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 4 - 6. Rozhodovali: Vujačič a Kazanegra (obe Čierna Hora) - 1770 divákov.

TuS: Stockhorst, Obein - Kubasta, Stefani 4, Loerper 4/1, Dinkel 1, Grosmann 1, Weigel, Vollebregt 3, Michielsen, Beddies 3, Temes 5/1, Behnke 6, Loseth 3.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Kučerová 7, Černovová 3, M. Holešová 1, V. Kišíková, S. Nagyová, Habánková 3, Levčenková 2, Wollingerová 5, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 3/2, Perederijová 2.