Iuventa na úvod roka zdolala Prešov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v utorňajšom predohrávanom stretnutí trinásteho kola spoločnej česko-slovenskej hádzanej WHIL doma nad Bemacom Prešov 31:23 (17:10). Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia znovu na európskej pohárovej scéne, keď ich v sobotu 9.januára 2016 o 19.00 hod. čaká v Tubingene úvodný duel osemfinále Pohára EHF proti nemeckému TuS Metzingen. Odveta s týmto súperom je na programe o týždeň v sobotu 16.januára 2016 o 17.30 hod. v Chemkostav aréne.

Michalovské hádzanárky od začiatku zápasu potvrdzovali papierové prognózy. Hneď na úvod sa dvakrát po rýchlych kontrách strelecky presadila Mária Holešová a keď na začiatku tretej minúty dala gól aj Veronika Habánková, Iuventa rýchlo viedla 3:0. Hostky sa ale nevzdávali, Pavúková v jedenástej minúte znížila na 5:3. Keď Oľga Perederyjová dala v 14. minúte na 7:4, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Ten ale viac nakopol michalovskú Iuventu, ktorá tri minúty pred koncom polčasu vyhrávala po góle Márie Holešovej rozdielom siedmych gólov (15:8). V poslednej minúte síce znížila Ivana Kocanová na 10:16 v neprospech Bemaca, posledné slovo ale patrilo Julii Kučerovej, ktorá z pokutového hodu po čase stanovila polčasové skóre na 17:10.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Domáce hráčky sa naďalej nevedeli dostať do tempa, čo Prešovčanky držalo v zápase. V úvode druhého polčasu síce zvýšila Julia Černovová na 20:12, Prešov ale kontroval troma gólmi v rade a po presnom zásahu najlepšej interligovej strelkyne Šutranovej bol stav 20:15. Keď hostky znížili v 40. minúte na 16:21, po oddychovom čase siahol aj tréner Iuventy František Urban. Ten pomohol, keďže už o tri minúty neskôr zvýšila Patrícia Wollingerová na 24:17, čo prinútilo siahnuť po oddychovom čase aj trénera Bemaco Dušana Daniša. Oddychový čas ale hostkám nepomohol, keďže Iuventa hneď po ňom kontrovala troma gólmi v rade a v 47. minúte sa tak po presnom zásahu Levčenkovej po prvýkrát ujala desaťgólového vedenia (27:17). Prešovčanky ale do konca zápasu dokázali michalovský náskok mierne skresať, a tak sa zápas skončil výsledkom 31:23 v prospech michalovskej Iuventy, ktorú však môže tešiť akurát trináste tohtosezónne ligové víťazstvo.

Iuventa Michalovce - Bemaco Prešov 31:23 (17:10)

Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Gedeon a Palovčák - 600 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Kučerová 3/1, Černovová 5, M. Holešová 5, V. Kišíková, S. Nagyová, Habánková 5, Levčenková 5/1, Wollingerová 1, Dziurová 1, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubová 2, Perederijová 4.

BEMACO: Goboňová, Bernátová, Dlugošová st. - Musilová, Gajdošová 3, Čirčová 1, Kocanová 1, Novická 3, Fuleková, Vraňuchová, Šutranová 8/3, B. Kundrátová, Pavúková 3, Vencúriková, Harčarufková 4, Jevčáková.

Uverejnené: 05.01.2016 20:36:58