Iuventa drupolčasovým uragánom sfúkla Partizánske a má siedmy triumf v Slovenskom pohári

Hádzanárky Iuventy Michalovce zakončili tento kalendárny rok tým najlepším spôsobom, keď sa stali víťazkami Slovenského pohára žien 2015/2016. Zverenky Františka Urbana si prvú trofej v sezóne vybojovali v Šali, keď v nedeľňajšom finále víkendového záverečného turnaja súťaže zdolali v tamojšej Mestskej športovej hale družstvo HK Slávia Partizánske 28:17 (11:11) a obhájili prvenstvo, ktoré im patrí už štvrtýkrát za sebou. Michalovčanky sa z triumfu v SP tešili piaty raz v priebehu šiestich sezón a celkovo sa stali držiteľkami cennej trofeje siedmykrát z doterajších 38 ročníkov. Okrem nej získali finančnú prémiu 1200 eur a právo účasti vo Vyzývacom pohári 2016/2017. Ak sa stanú aj národnými šampiónkami, prejde právo štartu na finalistu.

Úvod finálového zápasu vyšiel lepšie Partizánskemu. Bolo to hlavne z dôvodu toho, že Michalovčanky kopili jednu technickú chybu za druhou a navyše mali problém v koncovke, keďže brankárka Súlovská im chytala jednu šancu za druhou. Nečudo tak, že v prvom dejstve boli viac vo vedení Partizánčanky. Tie po prvýkrát v stretnutí viedli v 6. minúte, kedy Michnová dala na 3:2. Vzápätí síce Holešová zrovnala a vyrovnaný stav bol aj v 9. minúte, kedy Fiľková – Trehubová dala na 4:4, potom ale prišli tri góly Slávie v rade a tá tak po premenenej sedmičke Michnovej vyhrávala v 10. minúte 7:4. O tri góly Michalovčanky prehrávali aj po góle Szokeovej (5:8) a keď tá istá hráčka dala v 19. minúte ďalší gól, viedla Slávia už rozdielom štyroch gólov 10:6. Potom sa ale začala karta obracať. Michalovčanky zlepšili obranu, rozchytala sa Gubiková a dej zápasu sa začal meniť. Po dvoch góloch Kučerovej prišiel kontaktný Wollingerovej a v 26. minúte Holešová zakončila štvorgólovú šnúru, ktorou Iuventa zrovnala na 10:10. Až v 28. minúte ukončila deväťminútové čakanie Partizánskeho na gól jeho kapitánka Michnová, hráčky Slavie si však tesné vedenie do polčasu neustrážili, keďže Holešová pätnásť sekúnd pred koncom vyrovnala na polčasových 11:11.

V druhom polčase sa už hralo podľa nôt favorita. Jeho hráčky naďalej pokračovali v nepriepustnej obrane, Gubíková vo výbornom výkone, a tak nečudo, že skóre začalo narastať v prospech Iuventy. Tá súpera drvila predovšetkým rýchlymi kontrami. Michalovčanky zaznamenali hneď v úvode tohto dejstva tri góly v rade, čím jasne stanovili líniu druhej polovice zápasu. V 34. minúte síce Michnová znížila na 14:12, následne ale prišli ďalšie tri góly Iuventy v rade a po presnom zásahu Fiľkovej – Trehubovej si za stavu 12:17 v neprospech svojho tímu zobral tréner HK Slávia Peter Olšavský oddychový čas. Ani ten však už nezastavil rozbehnutú Iuventu. Tá súkala súperovi jeden úder za druhým a ten sa nedokázal zmôcť na odpoveď. Za prvých devätnásť minút tohto dejstva zaznamenali Partizánčanky iba dva góly, čo definitívne rozhodlo o tom, že Iuventa po štvrtýkrát v rade obhájila triumf v Slovenskom pohári.

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 28:17 (11:11) -

Iuventa sa stala víťazom SP žien 2015/2016
Zostavy a góly:
Iuventa: Lafuenteová, Gubiková, Medveďová - Kučerová 5, Černovová 4, M. Holešová 4, V. Kišíková 1, S. Nagyová, Habánková 1, Barátová, Levčenková, Wollingerová 3, Dziurová, Bajčiová, Fiľková-Trehubová 6/1, Perederijová 4
HK Slávia: Súlovská, Škvareninová - Karásková, Savičová 2, Blažeková 3, Szokeová 2/1, Horečná, Geričová, Šimáková, Španihelová 1, Michnová 8/3, Bettáková, Korcová, Štetáková, D. Krajčovičová, Hollá 1
Pok. hody: 1/1 - 7/4, vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: Dvorský a Karlubík, 150 divákov

Uverejnené: 20.12.2015 13:53:37