Iuventa do finále Slovenského pohára

Hádzanárky Iuventy Michalovce postúpili do finále Slovenského pohára. Obhajkyne prvenstva v semifinálovom súboji finálového turnaja zvíťazili nad ŠKP Bratislava presvedčivo o desať gólov 32:22, keď po prvom polčase viedli 15:12. Súperkami zvereniek trénera Františka Urbana budú hráčky HK Slávia Partizánske, ktoré v druhom semifinálovom súboji zdolali HC Sporta Hlohovec 24:16.

Prvý semifinálový zápas Slovenského pohára sa hral podľa očakávania pri komornej atmosfére ani nie z desatiny zaplneného hľadiska. V jeho úvode to išlo hlavne michalovskej kanonierke Tatiane Fiľkovej - Trehubovej, po ktorej treťom góle viedla Iuventa v tretej minúte 3:1. Po góle tej istej hráčky viedol favorit v desiatej minúte bezpečným šesťgólovým vedením 9:3 a nič nenasvedčovalo tomu, že môže mať problémy. Tie však Michalovčankám v ďalších minútach začala robiť koncovka. Aj kvôli tomu sa začal ich náskok skracovať. Beňušková v 16. minúte znížila na 10:6, po góle tej istej hráčky bolo v 18. minúte už iba 11:8. Michalovčanky síce kontrovali dvoma gólmi Holešovej, záverečné minúty prvého dejstva však vyšli lepšie ŠKP, ktoré po prvej tridsaťminútovke prehrávalo iba rozdielom troch gólov (15:12).

V polčasovej prestávke sa michalovskou kabínou zrejme prehnal poriadny uragán, keďže do druhého dejstva vstúpili hráčky obhajcu prvenstva a slovenského majstra úplne inak. Dominovali hlavne v obrane (za prvých pätnásť minút dostali iba dva góly) a keď k tomu pridali ľahké góly z protiútokov, ich náskok zákonite narastal. V 35. minúte dala Mária Holešová na 19:13, o šesť minút neskôr bol po góle Fiľkovej - Trehubovej rozdiel v skóre už desaťgólový (23:13). Keď vzápätí Oľga Perederyjová zvýšila na 24:13, reagovala lavička ŠKP Bratislava oddychovým časom. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil. Tá totiž aj napriek tomu, že tréner Urban dal príležitosť aj mladším hráčkam (ktoré nesklamali), bezpečne dokráčala do finále Slovenského pohára.

Michalovce - Bratislava 32:22 (15:12) - do finále postúpila Iuventa

Pok. hody: 4/2 - 4/3, vylúčené: 5 - 1. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 250 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Kučerová 3, Černovová 3, Holešová 4, V. Kišiková, Nagyová 1, Habánková 2, Levčenková 2, Soročinová 1, Wollingerová 2, Dziurová, Bajčiová 1, Fiľková-Trehubová 8/2, Perederyjová 4, Barátová 1/1.

ŠKP: Kočič, Majerská, Porubská - Szabó 1, Marčeková 6, Martanovičová, Pastorková 1, Ocelíková, Beňušková 7/2, Trúnková 2, Valovičová, Šarišská 2, Z. Kovaličková 1, Gallisová, Vaninová 1/1, Schwarzová 1

Uverejnené: 19.12.2015 23:30:32