Iuventa poľahky postúpila na finálový turnaj Slovenského pohára

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom štvrťfinálovom stretnutí Slovenského pohára doma nad Bemacom Prešov vysoko 38:16 a postúpili do ďalších bojov Slovenského pohára. Zverenky trénera Františka Urbana budú v akcii už túto sobotu 12. decembra 2015, keď o 17.30 hod. budú hostiť v predohrávanom stretnutí 15. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL posledný tím tabuľky ŠKP Bratislava. Následne sa počas víkendu 19. - 20.decembra 2015 predstavia na finálovom turnaji Slovenského pohára v Šali, kam sa okrem nich prebojovali ďalší traja víťazi z dnešného štvrťfinále.

V jedinom štvrťfinálovom zápase Slovenského pohára, v ktorom sa stretli účastníci česko - slovenskej súťaže WHIL, sa hralo od začiatku podľa nôt domácej Iuventy. Prešovčanky, ktoré nastúpili aj s kanonierkou Šutranovou (tá však kvôli zraneniu ramena do priamej hry nezasiahla a hádzala akurát pokutové hody), nedokázali počas celého duelu držať s Michalovčankami krok a už po prvom polčase bolo o postupujúcom do semifinále Slovenského pohára rozhodnuté.

Michalovčanky odštartovali priam raketovo a už po piatich minútach vyhrávali 4:0. V šiestej minúte síce Fuleková dosiahla prvý gól Šarišaniek, náskok Iuventy sa však neskracoval, ba naopak. Keď v rozpätí niekoľkých sekúnd v trinástej minúte skórovali Wollingerová s Kučerovou, zobral si za stavu 9:4 kormidelník Bemaco Dušan Daniš svoj prvý oddychový čas. Aj po ňom ale dominovali hráčky domáceho tímu, ktoré sa dobre vysporiadali aj so zranením obranného piliera Oľgy Pederyjovej. Habánková v osemnástej minúte dala na 13:5, po góle Levčenkovej v 19. minúte už bol rozdiel v skóre desaťgólový (15:5) a tréner Daniš siahol aj po druhom oddychovom čase. Michalovčanky svoj náskok do konca prvého polčasu ešte vyšperkovali na pätnásťgólové vedenie, keď skóre prvej tridsaťminútovky uzavrela Vladimíra Bajčiová (22:7).

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Prvú päťminútovku síce vyhrali hosťujúce hráčky 3:2, no potom sa dobre namazaný stroj michalovskej Iuventy opäť rozbehol do väčších obrátok. Zatiaľ, čo v 36. minúte dala Vladimíra Kišíková na 25:10, o pätnásť minút neskôr bolo po presnom zásahu Tatiany Fiľkovej - Trehubovej 30:13. Náskok Iuventy aj naďalej narastal a tri minúty pred koncom dala Tatiana Fiľková – Trehubová už na rozdiel dvadsiatich gólov (35:15). Do konca zápasu Michalovčanky svoje vedenie ešte navýšili a zápas napokon skončil ich dvadsaťdva gólovým víťazstvom 38:16.

Iuventa Michalovce - Bemaco Prešov 38:16 (22:7)

Pok. hody: 3/3 - 5/5, vylúčené: 1 - 1. Rozhodovali: Gedeon a Vydra - 600 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Medveďová - Kučerová 3, Solárová 1, V. Kišiková 5, Nagyová 1, Habánková 4/1, Levčenková 8, Wollingerová 6, Dziurová 2, Bajčiová 4/2, Fiľková-Trehubová 4, Perederyjová.

BEMACO: Bernátová, Tomášová, Balogová - I. Kocanová, Hižnayová, Basta 1, Novická, Vraňuchová 2, Šutranová 5/5, B. Kundrátová, Fuleková 1, Pavúková 2, Čirčová, Harčarufková 5, Jevčaková.

Uverejnené: 09.12.2015 19:59:23