MFK Zemplín získal na záver jesene bod v Senici

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zakončili účinkovanie v jesennej časti najvyššej Fortuna ligy cenným bodom za remízu 1:1 v Senici. „Šturmovci“ sa v zápase 19. kola v 33. minúte po góle Dominika Kuncu ujali vedenia, no z toho sa tešili iba štyri minúty. O vyrovnanie sa postaral v 37. minúte Michal Klec, keď jeho gólu predchádzal v strede ihriska nepotrestaný faul na Marcosa Pereza. Zemplínčania si tak do tabuľky pripísali pätnásty bod a zimovať budú na desiatom mieste, s päťbodovým náskokom na druhého nováčika najvyššej súťaže MFK Skalica. Teraz nasleduje vo Fortuna lige prestávka, jarnú časť odštartujú Michalovčania v sobotu 27. februára 2016 domácim duelom s Trnavou.

Michalovskí futbalisti cestovali do Senice po troch prehrách v rade, keď hlavne v domácich dueloch s Myjavou a Ružomberkom mohli a chceli bodovať. Navyše, na domácom ihrisku v predchádzajúcom meraní síl podľahli Záhorákom 1:3. Tentoraz sa však hral úplne iný zápas. Na hosťoch vôbec nebola vidno psychická deka a dobrým výkonom si cenný výsledok doslova pýtali. „Som veľmi rád, že sme ukončili jeseň dobrým výkonom. Remízový výsledok je asi spravodlivý. Šance mal súper, mali sme ich aj my. Z našej strany bol veľmi slušný vstup do zápasu. Dali sme gól, no Seničania rýchlo vyrovnali gólom, ktorý podľa mňa platiť nemal,“ uviedol František Šturma. Ten vo svojom hodnotení narážal na moment z 37. minúty, ktorý predchádzal vyrovnaniu domáceho tímu. V strede ihriska zostrelil domáci Pillár Marcosa Pereza, jeho faul ale zostal nepotrestaný a Seničania následne dosiahli vyrovnávajúci gól. „Podľa mňa to bol čistý faul. Marcos skončil po zápase v nemocnici so zlomeným členkom,“ uviedol ešte k spornému momentu František Šturma.

Nedohral! Marcos Perez skončil so zlomeným členkom

Druhé dejstvo začali lepšie Michalovčania, ktorí mohli najskôr skórovať po Dankovej nebezpečnej strele a potom aj po koncovke Michala Hamuľaka. Postupom času však začali preberať iniciatívu domáci, ktorých ale v čistých šanciach vychytal Marián Kelemen. „Aj preto je podľa mňa konečná remíza spravodlivým výsledkom. Tie nepremenené šance z úvodu druhého polčasu samozrejme mrzia, no na druhej strane gólové šance mal aj súper. Mohli sme teda vyhrať aj prehrať,“ dodal na záver svojho hodnotenia duelu posledného jesenného kola tréner MFK Zemplín Michalovce František Šturma.