Juniorky Iuventy zdolali hladko Močenok

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí ôsmeho kola prvej ligy žien doma nad Močenkom 33:25 (20:5) a poistili si tak vedúcu priečku v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia na pôde nováčika v Stupave, kde sa duel deviateho kola odohrá v sobotu 21.novembra 2015 o 17.00 hod. Potom nasleduje v súťaži reprezentačná prestávka, po ktorej naše juniorky doma privítajú Bánovce nad Bebravou.

Súboj dvoch popredných tímov prvej ligy žien bol vyrovnaný akurát v úvode. Skóre otvorila domáca Jana Barátová, na ktorej presný zásah odpovedala rovnakou mincou hosťujúca strelkyňa Nikoleta Krokavecová. Michalovské juniorky boli ale v prvom dejstve oveľa lepším tímom. V 5. minúte síce dávala hosťujúca Lucia Lenčešová na 2:3, potom ale prišla michalovská päťgólová šnúra, na ktorej konci si po góle Kocaníkovej na 7:2 zobrala trénerka hosťujúceho tímu Darina Braunová oddychový čas. Ten na chvíľu pomohol michalovský náskok skrátiť. Terézia Lenická dala v štrnástej minúte na 6:9 a Ivana Lieskovská v sedemnástej minúte po prekonaní výbornej Čičákovej dokonca iba na rozdiel dvoch gólov (10:8). Od tohto momentu sa však v prvom polčase gólovo presadili iba michalovské juniorky. Tie desaťgólovou šnúrou získali polčasový náskok 20:8 a už po prvých tridsiatich minútach bolo rozhodnuté o víťazovi duelu.

Aktuálny líder prvej ligy žien, v ktorého kádri sa tentoraz predstavili iba staršie dorastenky (s výnimkou Vladimíry Kišíkovej a Sofie Nagyovej, ktoré sú rok narodenia 1995), v druhom polčase poľavil. Jeho hráčky začali robiť chyby, benevolentne bránili a začali mať problémy aj v koncovke. Jedinou hráčkou, ktorá sa dá pochváliť bola brankárka Čičákova. Hlavne vďaka jej zákrokom sa náskok Michalovčanok dosť dlho neskracoval a tie tak viedli polčasovým dvanásťgólovým rozdielom aj v 47. minúte zápasu (28:16). Ešte v 51. minúte vyhrávali domáce hráčky po góle Kocaníkovej 30:17. Hostky ale odpovedali šnúrou troch gólov, o ktoré sa postarala Nikola Lenčéšová (všetkých deväť gólov dala v druhom dejstve), na čo za stavu 30:20 reagoval domáci tréner Matúš Chripák oddychovým časom. Ten otupil ďalšie skracovanie výsledku. Michalovčanky si naďalej držali pohodlné vedenie a zápas tak dotiahli do víťazného konca.

Michalovce jun. - Močenok 33:25 (20:8)

Pok. hody: 5/1 - 2/1, vylúčené: 1 - 4. Rozhodovali: Richvalský a Cibere - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Mulíková - Dilíková, Kocaníková 8, Solárová 2, Štefániková 3, Vancová 1, Soročinová 4, Selecká, Nagyová 3/1, Kišiková 4, Chorovská 3, Ščerbáková 2, Barátová 3.

HK JUNIOR: Straňáková, Bariová - Lieskovská 1, Rábeková, Dobišová 2, Lenická 1, Krokavecová 4, Tóthová, Lenčéšová 6, Jablonická 2/1, Lencsésová 9.

Uverejnené: 14.11.2015 15:34:09