Pätnásťgólová výhra junioriek michalovskej Iuventy

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí siedmeho kola prvej ligy žien doma nad Topoľčanmi vysoko 45:30, keď do prestávky viedli iba trojgólovým rozdielom 20:17. Zverenky trénera Františka Urbana sa na domácej pôde predstavia aj o týždeň, keď v rámci strenutia ôsmeho kola privítajú v sobotu 14.novembra 2015 od 12.30 hod. HK Junior Močenok.

Prvý polčas zápasu siedmeho kola najvyššej slovenskej ženskej súťaže priniesol vyrovnanú hádzanú. Súper, ktorý pricestoval iba s ôsmimi hráčkami, dokedy vládal, kládol favorizovanému tímu odpor. Ten mu to však veľmi uľahčil, keďže jeho hráčky urobili v prvom dejstve viacero technických chýb a navyše mali problém aj v koncovke. Aj preto skóre v ich prospech výrazne nenarastalo. V dvanástej minúte dokonca michalovské juniorky prehrávali 5:6, na čo tréner František Urban reagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenky na chvíľu nakopol. Po góle Chorovskej v 19. minúte viedli 13:10 a zdalo sa, že sa konečne rozbehnú. O päť minút neskôr však bolo opäť vyrovnané, keď na 15:15 vyrovnávala najlepšia strelkyňa zápasu Aneta Schwartzová. Následne ale prišli chvíle Jevgenije Levčenko (všetkých sedem gólov zaznamenala v prvom polčase), ktorá troma gólmi zabezpečila Iuvente vedenie. Skóre prvého dejstva uzatvorila v 30. minúte na 20:17 Vladimíra Bajčiová.

V druhom polčase sa už hralo podľa nôt michalovských junioriek. Tie sa konečne gólovo odtrhli a ich náskok narastal prakticky každý úsek zápasu. V 38. minúte dávala Bajčiová na 25:20, o desať minút neskôr bol po góle Štefaníkovej rozdiel v skóre desaťgólový (33:23). Michalovčanky aj naďalej na palubovke dominovali a súperovi, ktorý v druhom dejstve odpadol fyzicky, súkali jeden gól za druhým. Jubilejný štyridsiaty dosiahla päť minút pred koncom Františka „Fanny“ Solárová, ktorá dávala na 40:26. Záverečné minúty patrili hlavne Bibiane Štefaníkovej. Tá za zhruba dvadsať minút svojho pobytu na palubovke zaknihovala sedem presných zásahov. Aj vďaka jej streleckej efektivite napokon zvíťazili michalovské juniorky o pätnásť gólov 45:30.

Iuventa Michalovce jun. - ŠKP Topoľčany 45:30 (20:17)

Pok. hody: 4/4 - 5/5, vylúčené: 3 - 3, navyše ČK: 39. Terlandová (Topoľčany, za hrubý faul). Rozhodovali: Šimko a Palovčák - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Medveďová - Kocaníková 2, Levčenková 7, Štefaníková 7, Solárová 5, Soročinová 3, Habánková 4/2, Nagyová 1, Kíšiková 1, Chorovská 3, Ščerbáková 1, Bajčiová 6, Barátová 5/2.

ŠKP: Majíková - Hanová 8, Krajčíková 4, Božiková 3, Schwarzová 12/5, Griffiths, Ivanová 1, Terlandová, Novotná 2.

Zdroj: iuventa michalovce

Uverejnené: 08.11.2015 17:39:55