Petrovce vyhrali v okresnom derby nad Čičarovcami

Futbalisti Petroviec nad Laborcom hostili v nedeľňajšom stretnutí 19. kola piatej ligy juho-východ okresného rivala z Čičaroviec. Tabuľkové postavenie navrávalo, že favoritom budú hostia, ale napokon vyhral posledný nad piatym 2:1 a domáci si zachovali nádeje na záchranu v súťaži. Najbližšie sa Petrovce nad Laborcom predstavia na ihrisku vedúceho Medzeva a Čičarovce budú hostiť nováčika zo Stredy nad Bodrogom.

Oba tímy sa museli vysporiadať s citeľnými hráčskymi stratami. Domácim chýbal chorý kapitán Jakub, hosťom zase najlepší strelec Molnár. Bez ohľadu na to obaja aktéri ponúkli iba futbalový odvar, ktorý okorenil akurát dvoma spornými penaltami v prospech domácich rozhodca Miloš Onofrej.

Prvé šance mali hostia, v 8. minúte mieril hosťujpci A. Nagy hlavou vedľa, o dve minúty kapitán Čičaroviec Hornyák v dobrej možnosti zaváhal a po štvrťhodine zastavil strelu Doszického zákrok brankára Regendu. V 25. minúte skúšal šťastie bezúspešne strelou z diaľky Batta. Domáci sa dostali k slovu až v 35. minúte, po štandardnej situácii sa k lopte dostal stopér Sninský, ale zblízka mieril tesne vedľa. O tri minúty prenikol po ľavej strane Pčolinský, centrom našiel Ferka, ktorý bombou z prvej nechal vyniknúť brankára Tótha a odrazenú loptu poslal Špak vysoko nad.

Po prestávke začali lepšie domáci, už v 47. minúte sa po skrumáži dostal k lopte domáci Demeter, ale zblízka namieril iba do žrde. V 55. minúte rozhodca Onofrej na všeobecný údiv ukázal na biely bod a Demeter z penalty otvoril skóre. O tri minúty sa rozhodca Onofrej „blysol“ znovu, opäť nariadil pokutový kop, ktorý znovu Demeter strelou do rovnakého kúta premenil a Petrovce nad Laborcom viedli už 2:0. Po tomto momente prebrali iniciatívu hostia, priame kopy Hornyáka a Boriszu brankára Regendu nezaskočili. Definitívne rozhodnúť mohli domáci v 84. minúte, keď najprv striedajúci Revák trafil po sóle iba vybiehajúceho brankára Tótha a odrazenú loptu poslal Gačko do žrde. Zanedlho sa potvrdilo známe nedáš - dostaneš, po ľavej strane prenikol čičarovský kapitán Hornyák, spätne našiel Szabóa, ktorý do prázdnej brány skorigoval stav na 2:1. Aj keď rozhodca pridal ešte päť minút a pred bránou domácich to neraz horelo, na výsledku sa už nič nezmenilo.

Petrovce - Čičarovce 2:1 (0:0)

Góly: 55. a 58. Demeter (oba z 11 m) - 89. Szabó. Pred 200 divákmi rozhodovali Onofrej - Lang, Štefek.
PETROVCE: Regenda - Gajdoš (67. Revák), Sninský, Miker, Pčolinský - Gačko (89. Polák), Špak, Demeter, Rovňák - Ferko (82. Gronovič), Mráz.

ČIČAROVCE: Tóth - Bačo, Szakala, Borisza, T. Nagy - Batta, T. Szabo, Hornyák, A. Nagy (60. Tárczy) - Doszický (78.Paluch), Matyi.

Zvyšné výsledky V. ligy: Sečovce - Cejkov 0:0, Borša - Slivník 3:0, Streda n/B - Dvorianky 4:0, Michaľany - Medzev 1:1, Sokoľany - Čičarovce 2:1,  Poproč - Lastomír 2:0.