Iuventa v úvodnom kole WHIL zdolala Olomouc

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom stretnutí štrnásteho ročníka ročníka spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad DHK ZORA Olomouc presvedčivo 34:20 (14:10). Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom kole predstavia v sobotu 12. septembra 2015 o 18.00 hod. na palubovke ŠKP Bratislava. Doma naše dievčatá znovu uvidíme o dva týždne v sobotu 19. septembra 2015, keď v tradičnom čase o 17.30 hod. privítame tretí najlepší tím Českej republiky DHC Slavia Praha.

Slovenský šampión sa v prvom súťažnom súboji novej sezóny rozbiehal pomalšie a prehrával 0:1 aj 1:2, avšak v 5. minúte po presnom zásahu letnej posily Perederyi prvýkrát viedol (3:2). O štyri minúty nato sa síce Olomoučanky ešte po góle Salašovej dostali do vedenia 4:3, ale bolo to poslednýkrát v zápase. Zemplínčanky skóre rýchlo otočili a po ďalšej trefe Perederyi v 12. minúte už vyhrávali 6:4. Hostkám nepomohol ani následný oddychový čas a Iuventa postupne zvyšovala vedenie. V 21. minúte, keď brankárku Raškovú prekonala Nagyová, svietil na tabuli stav 10:6. V úvodnom dejstve vyhrávali zverenky Františka Urbana najviac päťgólovým rozdielom, do kabín však išli vo vedení o štyri góly (14:10).

Po zmene strán padlo po jednom góle na oboch stranách, ale potom prišli tri presné zásahy Michalovčaniek, ktoré v 37. minúte po góle Nagyovej vyhrávali už 18:11. Domáce v druhom polčase zlepšili obranu, za ktorou stála výborná Španielka Lafuente, a v 44. minúte viedli desaťgólovým rozdielom 23:13, keď do čierneho namierila dobre hrajúca Perederyi. Iuvente sa darila streľba a osem minút pred koncom upravila Fiľková-Trehubova už na 29:14. Michalovský kormidelník mohol za jasného stavu prestriedať a na ihrisko v závere poslal aj mladé Kišíkovú a Soročinovú. A práve druhá menovaná svojim premiérovým gólom vo WHIL, ktorý bol ozaj parádny, zvýšila v 58. minúte už na 32:17. Posledné slovo duelu patrilo hosťujúcej Kubáčkovej, ktorá gólom zo sedmičky uzavrela skóre na 34:20 pre obhajcu interligového prvenstva.

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 34:20 (14:10)

Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčené: 4 - 5. Rozhodovali: Cipov a Klus - 800 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Kučer 4, Černova 4, M. Holešová, Kišíková, Nagyová 3, Habánková 5/1, Levčenko 2, Soročinová 1, Wollingerová 3, Dziurová, Fiľková-Trehubova 7/2, Perederyi 5.

DHK ZORA: Dederlová, Rašková - Hurychová, J. Trumpešová 2, Jansová 1, V. Fryčáková, Dostálová 1, Severová 1, Kubáčková 8/3, Salašová 2, Spichalová 2, T. Fryčáková, Žďánska 1, Gebre Selassie 2.

Zdroj: iuventa michalovce