Zaslúžena prehra MFK Zemplín, ten klesol na posledné miesto

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v šiestom kole Fortuna ligy na domácom trávniku s tímom FK DAC 1904 Dunajská Streda rozdielom triedy 0:3 (0:1) a po druhej tohtosezónnej domácej prehre klesli na posledné dvanáste miesto tabuľky. Zverenci trénera Františka Šturmu sa v najbližšom siedmom kole v sobotu 29. augusta predstavia v Ružomberku, doma ich uvidíme až po reprezentačnej prestávke, keď v rámci ôsmeho kola privítajú v sobotu 12. septembra o 19.00 celok FK Senica.

Prvých dvadsať minút duelu bolo oťukávacích, hral sa medzišestnástkový futbal s minimom šanci na oboch stranách. V druhej polovici prvého dejstva začali preberať iniciatívu hostia. Tí však najskôr mohli inkasovať, keď sa ich obranou predral Dominik Kunca, s jeho málo razantnou strelou spoza šestnástky si však brankár DAC Tujvel spoľahlivo poradil. O tri minúty neskôr bol solídne zaplnený štadión v pohotovosti opäť. Michalovčania totiž podnikli rýchly brejk po ľavej strane, z ktorej poslal strieľaný center Nworah a kapitán hostí Gábor Straka v poslednej chvíli odvracal na rohový kop pred úplne voľným Stanislavom Dankom. Potom však už naplno prebrali opraty zápasu do rúk hostia. Tým patrili záverečné minúty prvého polčasu, keď najskôr pohrozili Michalíkovým brvnom a potom v 37. minúte gólovo udreli, potom čo Ákos Szarka potrestal chybu oboch michalovských stopérov a po nad vybiehajúceho Martin Rašku, ktorý dostal po prvýkrát v sezóne v bráne prednosť pred Matúšom Kirom, otvoril gólový účet zápasu.

Kto očakával, že sa dej zápasu v druhom dejstve zmení, musel veľmi rýchlo na tieto myšlienky zabudnúť. Hosťujúci hráči totiž naďalej držali taktovku vo svojich rukách. Domáci síce hneď v úvode polčasu pohrozili strieľaným centrom Kuncu, no potom sa už hralo podľa nôt skúsenejšieho DAC. Jeho hráči výborne bránili priestor a rýchlymi kontrami trestali chyby Michalovčanov. Po jeden z nich v 63. minúte sa skóre menilo opäť, keď síce Martin Raška zlikvidoval strelu Ákosa Szarku, no na dorážku Papeho Macou Sarra už nemal nárok - 0:2. Po druhom góle už Michalovčania definitívne rezignovali a v ich defenzíve sa začal deň otvorených dverí. Brankár Martin Raška sa musel obracať pri viacerých šanciach súpera. Najskôr si síce s dvoma rýchlymi kontrami poradil, v 74. minúte však už bol na koncovku Branislava Ľuptáka bezmocný aj on. Michalovčania boli v útoku úplne jaloví, za celý zápas vystrelili do priestoru troch žrdí iba dvakrát, čo samozrejme na víťazstvo proti precízne hrajúcemu DAC nemohlo stačiť. Keďže si na svoje konto prvé víťazstvo pripísal ViOn Zlaté Moravce, ktorý zvíťazil v Skalici, Michalovčania sa po šiestich kolách dostali na samé dno ligovej tabuľky...

MFK Zemplín Michalovce - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:3 (0:1)

Góly: 37. Szarka, 63. Sarr, 75. B. Ľupták

ŽK: 54. D. Kunca - 15. Ljubičič, 44. Štepanovský

Rozhodoval: Pavlík - 4 225 divákov

MFK ZEMPLÍN: Raška - M. Koscelník, Michal Gallo, Podhorin, Šimčák - Grič (57. Morlacchi) - D. Kunca, Turík, S. Danko (76. Perez), M. Regáli (68. Mensah) - Nworah

FK DAC 1904: Tujvel – Štepanovský, Ľ. Michalík, Kwin, J. Brašeň – Sarr (81. Polievka), Ljubičič, G. Straka, Pačinda (88. R. Černák) – B. Ľupták – Szarka (89. P. Jurčo)

Uverejnené: 23.08.2015 08:58:48