Iuventa má skalp chorvátskeho majstra!

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na domácom 22. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubča nad chorvátskou Podravkou-Vegeta Koprivnica 29:22 (16:14), vďaka čomu získali mimoriadne cenný skalp účastníka skupinovej fázy Ligy majstrov. Zverenky trénera Františka Urbana čaká na turnaji ešte jedno vystúpenie, v nedeľu 9. augusta 2015 o 10.00 hod. sa stretnú s maďarským DVSC Debrecen, turnaj následne ukončí na pravé poludnie súboj HCM Baia Mare a RK Podvravka Vegeta Koprivnica.

Úvod duelu medzi slovenským a chorvátskym majstrom patril RK Podravka. Domáce hráčky si totiž v prvých minútach nepotykali s koncovkou, keď zahodili až štyri náskoky z bránkoviska. Hlavne vďaka tomu viedli v úvode Chorvátky. Tie po góle Miloševičovej v siedmej minúte vyhrávali 4:1 a tréner František Urban siahol po oddychovom čase. Po ňom urobil tri zmeny v zostave, ktoré sa v ďalších minútach prejavili ako fantastický ťah. Hneď po oddychovom čase kontrovali Rebičová s Habánkovou a jednogólový rozdiel bol aj v dvanástej minúte, kedy Marianna Rebičová znížila na 4:5. Koprivnica však opäť zapla na vyššie obrátky a Dragica Džono zvyšovala v 14. minúte na 8:4 v prospech svojho tímu. To už bola v michalovskej bráne Adriana Medveďová, ktorá vymenila Raquel Alvarez Lafuente. Hlavne vďaka jej dobrým zásahom sa družstvo opäť dostalo do hry. Následne totiž zaznamenalo sedem gólov v rade a účastník skupinovej fázy Ligy majstrov bol v tom čase súci na uterák. Osem minút pred koncom prvého polčasu dávala Habánková na 11:8 a tri minúty pred jeho koncom bolo po góle Levčenko dokonca 15:11. Štvorgólovým rozdielom viedla Iuventa aj v 28. minúte, kedy výborne hrajúca Habánková zvyšovala na 16:12, záver polčasu ale patril hráčkam RK Podravka, ktoré dvoma gólmi stanovili polčasové skóre na 16:14.

Kto očakával, že chorvátsky majster spustí v druhom dejstve oheň a síru, musel sa veľmi mýliť. Boli to totiž domáce hráčky, ktoré udávali tempo hry aj v druhej tridsaťminútovke. Prvú osemminútovku vyhrali 4:2 a po presnom zásahu Trehubovej viedli v 38. minúte opäť o štyri góly (20:16). Takým istým rozdielom vyhrávali aj v 40. minúte po góle Černovej. Koprivnica síce znížila na 22:19, potom sa ale dvakrát presadila Rebičová a po ďalšom góle Černovej vyhrávala Iuventa v 45. minúte 25:19. Michalovčanky teda mali nakročené k zisku cenného skalpu. Ešte viac im túto cestu upevnila brankárka Raquel Alvarez Lafuente, ktorá mala v druhom polčase 58%! úspešnosť zákrokov a držala tak svoj tím vo vedení. Keď päť minút pred koncom zvyšovala Jana Dziurová na 27:21, bolo každému jasné, že sa rodí obrovské prekvapenie. Michalovčanky nepopustili ani v závere a po víťazstve 29:22 získali cenný skalp popredného európskeho tímu, ktorý je pravidelným účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov.

Michalovce - Koprivnica 29:22 (16:14)

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 4 - 7. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 600 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Holešová, Kišiková, Rebičová 4, Soročinová, Perederyj 3, Habánková 7/1, Barátová, Nagyová, Wollingerová 5, Dziurová 2, Bajčiová, Černovová 5, Trehubová 2/1, Levčenko 1.

RK PODRAVKA-VEGETA: Jukič, Kapitanovič, Milenkovič - Nikšič 2, Dezič 3, Šenvald, Krsnik 3, Miloševič 1, Džono 3, Nemaškalo 3, Dragišič, Frankovič 3, Vidak 4/2.

Ďalšie výsledky:

Iuventa Michalovce - HCM Baia Mare 30:32 (16:18), DVSC Debrecen - RK Podravka Vegeta Koprivnica 23:28 (13:14), HCM Baia Mare - DVSC Debrecen 28:27 (15:17).