files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Primátor prijal najlepších žiakov

Piatočné predpoludnie sa nieslo na michalovskom mestkom úrade v slávnostnom tóne. Primátor mesta Viliam Zahorčák totiž na tri etapy prijal najlepších žiakov zo všetkých mestských základných škôl, ako aj zo Základnej umeleckej školy. Postupne sa tak v obradnej sieni mestského úradu vystriedalo vyše 150 detí, ktoré v školskom roku 2014/2015 zaznamenali úspechy v oblasti športu, hudby, prednesu, no aj v ďalších činnostiach. Prinášame vám zoznam prijatých študenotv, ako aj úspechy, ktoré dosiahli.

ZŠ T. J. MOUSSONA
Viktória Krajňáková (Ako veda a technika zmenila môj život) – výtvarná súťaž 2.miesto
Boris Andrišov    (Jazykový kvet- prevzatá tvorba v NJ)    1.miesto
Zuzana Tongeľová (Jazykový kvet - prevzatá tvorba v RJ- 1.kat.)    2.miesto
Saskia Kolesárová (Jazykový kvet - prevzatá tvorba v RJ – 2.kat.)    2.miesto
Kristína Schumerová (Jazykový kvet- prevzatá tvorba v RJ 2.kat)    1.miesto
Ivana Gombitová    (I - BOBOR - Bobrík) 2.miesto
Kristína Valkovičová (I - BOBOR - Bobrík) 2.miesto
Martin Raffáč (Schola Ludus – vedecký obrázkový vtip) 2. miesto
Nina Bziková (Všetkovedko) 3. miesto
Vanesska Lámerová (Všetkovedko)    2. miesto
Richard Čornej    (Ruské slovo 1. kat.) 1. miesto
Zuzana Tongeľová (Ruské slovo 1. kat.) 1. miesto
Peter Ondrik (Ruské slovo 1. kat.) 1. miesto
Daniel Sabol (Ruské slovo 1. kat.) 2. miesto
Saskia Kolesárová (Ruské slovo 1. kat. ruské prostredie) 1. miesto
Nina Bziková (Ruské slovo 1. kat.) 2. miesto
Kristína Schumerová (Ruské slovo 2. kat.) 1. miesto
Katarína Ruttkayová (Ruské slovo 2. kat.) 1. miesto
Katarína Hlavatá (Ruské slovo 2. kat.) 3. miesto
Daniela Janošová (Ruské slovo 2. kat.) 3. miesto
Zuzana Kropáčová (Ruské slovo 2. kat.) 3. miesto
Žofia Hlavatá (Ruské slovo 2. kat.– spev) 1. miesto
Ema Huňadyová (Olympiáda RJ) 2. miesto
Lara Puzderová (Európa v škole - literárna práca v mater. jazyku) víťaz Ceny (umiestnenie sa neurčuje )
Ema Huňadyoá (Európa v škole - multimediálne práce) Čestné uznanie (umiestnenie sa neurčuje )
Lucia Šátková (Základoškolská odborná činnosť odbor biológia) 1.miesto
Viktória Krajňáková (Malá krajina–veľké osobnosti, výtvarná súťaž) 3.miesto
IX.A (Supertrieda) 2.miesto
Ž. Hlavatá, D. Janošová, K. Ruttkayová, S. Perunko (Ruské slovo – skup. spev) 1. miesto
K. Hlavatá, E. Timočková, S. Fedorišinová (Ruské slovo -  skup.spev) 2. miesto
Z. Tongeľová, R. Čornej, doprovod S. Perunko (Ruské slovo -  duo spev) 2.miesto
VI.B Jazykový kvet – divadlo v RJ 1.miesto
IV.B Jazykový kvet – divadlo v AJ 1. miesto
Mladší žiaci vo florbale Majstri Slovenska
Starší žiaci vo florbale - Školské majstrovstvá 3. miesto

ZŠ J. ŠVERMU
Ema Potocká ("Čitateľský oriešok" - Celoslovenská výtvarná súťaž) 1. miesto
Alexandra Borščová ("Deti maľujú vojakov" - Celoslovenská výtvarná súťaž) 2. miesto
Regendová Juliana („Dúha 2015“ - Špeciálna cena vo výtvarnej celoslovenskej súťaži)
Sabovová Barbora („Čitateľský oriešok“ - Celoslovenská súťaž) 1.miesto
Hajdučková Hana („Svätoplukovo kráľovstvo ožíva“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 1. miesto
                          („Tento strom sa mi páči“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 1.miesto    
Semjanová Martina („Dúha 2015“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 2. miesto
Hakoš Hugo („Svätoplukovo kráľovstvo ožíva“ - Špeciálna cena – celoslovenská výtvarná súťaž)
Havrilová Barbora (Celoslovenská výtvarná súťaž) 1.miesto
Horňáková Simona („Ekozvieratko – Bocian biely“)
Ivanová Viktória, Hvostaľová Antónia, Tomovčík Matúš („Deti maľujú vojakov“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 1. miesto, (Svätoplukovo kráľovstvo ožíva“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 3. miesto, („Budimírske studničky“ - Špeciálna cena – celoslovenská literárno - hudobno-výtvarná súťaž)
Šinkárová Daša (Celoslovenské kolo – stolný tenis) 1.miesto        
                       (Medzinárodná súťaž - Veľká cena Prahy) 1. miesto
Terezková Jana (Celoslovenské kolo – stolný tenis) 1.miesto
                       (Medzinárodná súťaž - Veľká cena Prahy) 2. miesto
Kincel Samuel (Úspešný  riešiteľ – medzinárodná matematická súťaž PANGEA)
Hartwich Michaela (Úspešný  riešiteľ – medzinárodná matematická súťaž PANGEA)
Kuriľák Gabriel (Ruské slovo - Celoslovenské kolo) 2. miesto
                      („Dúha 2015“ - Cena ministra školstva - celoslovenská výtvarná súťaž)
                       („Čitateľský oriešok“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 2.miesto    
                      („Ľudské práva očami detí“ - pod záštitou ministra zahraničných vecí) 1.miesto    
                      („Svätoplukovo kráľovstvo ožíva“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 1. misto
                      („Moje najkrajšie VIANOCE“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) Špeciálna cena                                 
Petruňová Karin („Dúha 2015“ - celoslovenská výtvarná súťaž) Špeciálna cena
                        („Moje najkrajšie VIANOCE“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 1. miesto
                       ( „Ľudské práva očami detí“ - pod záštitou ministra zahraničných vecí) 7. miesto
                       („Svätoplukovo kráľovstvo ožíva“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 3. miesto            
Šimonová Miriama ( „Malá krajina, veľké osobnosti“- celoslovenská výtvarná súťaž) Špeciálna cena
Pirkovská Mária („Čitateľský oriešok“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 1.miesto
Smaržíková Timea („Čitateľský oriešok“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 2.miesto
Janošková Kristína („Dielo tvojich rúk 2015“ - Celoslovenská výtvarná súťaž) 3.miesto    
Šinkárová Monika („Ruské slovo“ - Celoslovenská súťaž) 3.miesto
                          (Celoslovenské kolo – stolný tenis) 1. miesto
Šešvak Anna („Ruské slovo“ - Celoslovenské kolo) 2. miesto

ZŠ MOSKOVSKÁ
Celoslovenská literárno- hudobno-výtvarná súťaž Budimírske studničky:
Literárna oblasť: 3. miesto: Sára Valisková  (5. kategória) VII.A trieda
Hudobná oblasť: 3. miesto: Rebeka Jusková  a Sofia Kalafutová (4. kategória) V.A trieda
Výtvarná oblasť: 1. miesto: Erika Šefarová (2. kategória) II.A trieda
Sára Valisková (3. kategória) II. Krajské kolo súťaže Šaliansky Maťko J.C.Hronského 3. miesto:

ZŠ J. A. KOMENSKÉHO
1. miesto Simon Rigazs beh na 300m
2. miesto štafeta 4 x 60m žiačky – Pčolková Nikola, Reváková Natália, Beránková Martina, Duhaňová Ivana
2. miesto štafeta 4x60m žiaci – Simon Rigazs, René čižmár, Erik Havrila, Samuel Lukáč
3. miesto družstvo žiakov - Simon Rigazs, René Čižmár, Erik Havrila, Samuel Lukáč, Daniel Šantrúček, Filip Eperješi, Kristián Andrejov, Bruňo Patrik, David Hudák, Enriko Teleha

ZŠ ŠKOLSKÁ
2.miesto - Majstrovstvá Slovenska v Gymnastickom štvorboji chlapcov - kategória C   v súťaži  družstiev družstvo tvorili : Samuel Havrilko, Jakub Ragan, Patrik Gajdoš st., Patrik Gajdoš ml., Damián Spišák
2.miesto - Majstrovstvá Slovenska v Gymnastickom štvorboji chlapcov - kategória C v súťaži jednotlivcov Samuel Havrilko

ZŠ OKRUŽNÁ
Soňa Pasuľková (Ruské slovo - poézia 1. miesto) - Celoslovenské kolo
Dominik Ronďoš(Ruské slovo - skupinový spev) - 2. miesto – Celoslovenské kolo
Nikola Rovňáková, Laura Jusková, Sofia Kvaková, Sára Dudášová, Mária Vasiľová, Nikola Rovňaková
(Ruské slovo-  sólo spev – 3.miesto – Celoslovenské kolo)
Ján Samuel Peťura (Celoeurópska matematická olympiáda Pangea 2.miesto)
Marcel Polák (Celoeurópska matematická olympiáda Pangea 3.miesto)
Frederika Benková (Literárna Ilava 2015 – 3. miesto – Celoslovenské kolo)
Miriam Kotorová (Štúrov Zvolen - 3.miesto - Celoslovenské kolo)
Družstvo dievčat - hádzaná - Majstrovstvá Slovenska ZŠ - 2. miesto
Mladší žiaci – futbal - Majstrovstvá Slovenska ZŠ - 3. miesto

ZŠ KRYMSKÁ
Martina Pustá – 1. miesto – Hod kriketovou loptičkou – Majstrovstvá Slovenska v atletike    
Ema Stašková – 1. miesto – Vesmír očami detí – výtvarná súťaž – celoslovenské kolo
Anna Benčová – ocenená práca – Európa v škole – výtvarná súťaž – celoslovenské kolo

ZŠ P. HOROVA
Alexandra Behunčíková - Dejepisná olympiáda - 3. miesto - celoslovenské kolo
Radovan Pado - Streľba zo vzduchových zbraní - 1. miesto - jednotlivec - M SR
Natália Padová, Jakub Hreňo, Matúš Matis - Streľba zo vzduchových zbraní (3. miesto - družstvo - M SR)
Sylvia Maťašová - Florbal - 3. miesto - M SR
Eva Gazdová, Michaela Naščáková, Miroslava Maťašová, Klaudia Preverčíková, Petra Prevercíková, Alexandra Čižmárová, Lenka Vargovičová (Florbal - 3. miesto - M SR)  

ZÁKLADNÁ UMELECKÁ ŠKOLA
Dominika Duranková, Katarína Dékányová, Jana Tutková 1. miesto kategória C
17. ročník „Hnúšťansky akord“ vedomostná súťaž  v hudobnej náuke  v Hnúšti
Pedagóg Anetta Vargová

Daniela Hudiková a Klaudia Hossu - Laureát súťaže  - kapela The Fusion
1. miesto  a  Cena za najlepší autorský počin – Klaudia Hossu
2. miesto  kategória hudobné skupiny do 20 rokov – kategória  skupina  The Fusion –
3. miesto  - kategória sólový spev do 20 rokov – Klaudia Hossu
Celoslovenská  súťaž  detských a mládežníckych  spevákov sólistov a hudobných skupín Kremnické laso v Kremnici
pedagóg  E. Kolesár

Klaudia Hossu , klavírna spolupráca Daniela Hudíková - 1.miesto
Celoslovenská súťaž vo vlastnej tvorbe v Revúcej
pedagóg  E. Kolesár

Klaudia Hossu – spev - Laureát súťaže kapela The Fusion
Celoslovenská súťaž pop rockových skupín v Novákoch Novácky talent
pedagóg  E. Kolesár

Tamara  A. Erby - Cena EX AEQUE
Celoslovenská výtvarná súťaž Maľovaná ZUŠka - Štruktúra
Pedagóg Mgr. Erika Frankovičová

Daniel Ličko 1.miesto
Nina Babinčáková -2. miesto
Daniel Ličko Čestné uznanie  
IV. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Bienále figurálnej kresby a maľby 2015
Pedagóg Bc. Alena Niklasová

Celoslovenská súťaž žiakov výtvarných odborov Základných umeleckých škôl – Maľovaná ZUŠka  - Štruktúra
Jana Žáková - Zlaté pásmo
Miriam Kotorová Cena EX AEQUE
Pedagóg Bc. Alena Niklasová

Medzinárodné:
Lukáš Jankovik - 1. miesto
Alexandra Puchľáková – ocenenie v ON LINE hlasovaní
Medzinárodná výtvarná súťaž Astra talent
Pedagóg Mgr. Erika Frankovičová

Tanečná skupina Amélia -1. cena v kategórii,  Trio
Európsky súťažný  festival umenia – Bielorusko, Ukrajina, Bulharsko, Maďarsko, Slovensko  
Pedagóg - Mgr. art M. Benda

Samuel Čižmár, Dávid Dubrovčák a Nikoleta Babejová  - ocenení žiaci
Medzinárodná výtvarná súťaž EX LIBRIS HLOHOVEC – Vodný svet
Pedagóg  PaedDr. Ján Čižmár



Uverejnené: 26.06.2015 15:04:19
files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.