Dvojgólové víťazstvo MFK Zemplín nad Sencom

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v siedmom kole nadstavbovej časti o postup do Fortuna ligy nad tíkom ŠK Senec 2:0 a v nadstavbe sú tak zatiaľ bez prehry. Prvý gól Michalovčanov zaznamenal v štvrtej minúte Antonio Garca Montero, druhý pridal krátko po uplynutí hodiny hry Michal Hamuľak. Zverenci trénera Františka Šturmu sa po dvochdomácich dueloch najbližšie predstavia na pôde súpera

Oproti šlágru so Skalicou, ktorý sa odohral minulú sobotu, sa v rámci siedmeho kola na michalovskom futbalovom štadióne až taký dobrý zápas nehral a oba tímy predviedli iba futbal priemernej úrovne. Obaja začali aktívne. Už v prvej minúte Kunca hlavou minul strieľaný center Bayóna, na druhej strane v tretej minúte vystrelil hosťujúci Kováč tesne vedľa michalovskej žrde. O niekoľko desiatok sekúnd sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš, po štandardke domácich si Ngeyitala takmer strelil vlastný gól, loptu však poslal do siete až z následnej dorážky Montero - 1:0. Po prvej desaťminútovke tempo hry upadlo a jedinú gólovú šancu si v 23. minúte vybojovali domáci, keď po rýhclej kontre pálil Dominik Kunca, no brankár Milošovič vytlačil jeho strelu na rohový kop. Vo zvyšku prvého polčasu diváci gólovú šancu nevideli, a tak sa oba tímy pobrali do šatní za polčasového skóre 1:0.

Druhý polčas začali Michalovčania aktívne a už po troch minútach mohli viesť dvojgólovým vedením, gólovú strelu Bayóna ale vytlačil brankár Milošovič s pomocou svojho brvna na rohový kop. V 51. minúte prenikol do hosťujúcej obrany Dominik Kunca, jeho strieľaný center však hlavu číhajúceho Podhorína nenašiel. Michalovskú prevahu korunoval v 67. minúte druhým presným zásahom Michal Hamuľak, ktorý dokonale zúžitkoval prihrávku z ľavej strany od Šimčáka a z blízka upravil na 2:0. Po tomto góle sa domáci hráči upokojili a v pohode strážili dvojgólové vedenie. Zápas mohol zdramatizovať osem minút pred koncom striedajúci Šmahajčík, s jeho strelou si ale michalovský golman Matúš Kira poradil. A keď sa na druhej strane následne neujali ani strely Leška spoza šestnástky, či Dankov samostatný únik, zápas dvoch tímov, ktoré ťahali série bez prehry sa napokon skončil víťazstvom Michalovčanov 2:0.

MFK Zemplín Michalovce - ŠK Senec 2:0 (1:0)

Góly: 4. Montero, 67. M. Hamuľak

ŽK: 31. I. Paldan, 85. A. Kováč (obaja Senec)

Rozhodoval: Samotný - 1 425 divákov

MFK ZEMPLÍN: Kira - M. Koscelník, Michal Gallo, Podhorin, Šimčák - Morlacchi - D. Kunca, Bayón (74. A. Leško), Turík (46. S. Danko), Montero (60. M. Regáli) - M. Hamuľak

ŠK: Milošovič - Hlavatovič, Polgár, Asanovič, Morháč - Bedecs (80. Winkler), I. Paldan (71. Šmahajčík) - Lago (59. Pomichal), Tomovič, Ngeyitala - A. Kováč

Uverejnené: 16.05.2015 23:06:45