Iuventa ladným krokom zdolala Partizánske a v sérii vedie 1:0

Hádzanárky michalovskej Iuventy suverénnym spôsobom zvíťazili v úvodnom finálovom stretnutí národného play-off doma nad Partizánskym rozdielom štrnástich gólov 31:17, keď do prestávky viedli 15:9. Druhý duel finálovej série je na programe zajtra, t.j. v nedeľu 17. mája 2015 o 10.30 hod. takisto v michalovskej Chemkostav Aréne. Tretí súboj série má pokračovanie na budúcu sobotu 23. mája 2015 v Partizánskom.

Úvod prvého finálového zápasu sa niesol v pomalšom tempe. Lepšie vyšiel domácim, ktoré po dvoch góloch Holešovej viedli v druhej minúte 2:0. Hostky však rýchlo odpovedali gólmi srbských legionárok Vasičovej s Radovanovičovou, po ktorých presných zásahoch bolo vyrovnané - 2:2. Iuventa ale zapla na vyššie obrátky. Po góle Viktórie Krasko viedla v 10. minúte 5:3. Vzápätí však opäť po dvoch góloch Partizánskeho bolo vyrovnané, na čo tréner domáceho celku František Urban v trinástej minúte zareagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenky poriadne nabudil. Hneď po ňom Trehubová zo sedemmetrového hodu poslala Iuventu do vedenia. Na jej presný zásah síce odpovedala Gajdošová, no potom prišli dva góly v sieti hostí a na stav 6:8 reagoval oddychovým časom aj tréner HK Slávia Peter Olšavský. Jeho zverenkám však time-out nepomohol, keďže Iuventa naďalej pokračovala vo výbornej obrane, z ktorej vychádzala do rýchlych kontier. Po jednej z nich zvyšovala Horňáková už na 11:6 a keď následne Holešová strelila šiesty gól svojho tímu v rade, Iuventa viedla šesťgólovým rozdielom 12:6. Až potom ukončila Michnová streleckú mizériu svojho tímu, no vzápätí prišli ďalšie dva góly Iuventy a tá tak po presnom zásahu Michaely Geci vyhrávala v 28. minúte 14:7. Záver prvého polčasu vyšiel trošku lepšie hosťujúcej Slávii, ktorá po Michnovej góle so záverečných klaksónom stanovila polčasové skóre na 15:9 v prospech obhajcu slovenského titulu.

Aj keď michalovské hádzanárky začínali druhý polčas oslabené o dve hráčky, úvodnú päťminútovku vyhrali 3:0, keď po góle Márie Holešovej vyhrávali v 35. minúte 18:9. Ani pri vysokom náskoku domáce nepoľavovali a v 37. minúte sa ujali po góle Horňákovej už desaťgólového vedenia - 20:10. Keď Nagyová v 46. minúte zvyšovala už na 23:12, tréner Olšavský reagoval svojím druhým oddychovým časom. Ani po ňom sa ale vedenie Michalovčaniek neskracovalo. Keď Jana Dziurová v 52. minúte z rýchlej kontry zvyšovala na 26:14, všetkým bolo jasné, že v prvom finálovom zápase uspejú domáce hráčky. Záver zápasu sa zmenil na exhibíciu Michalovčaniek, ktoré si vďaka viacerým skvelým zákrokom Saši Krebs udržiavala viacgólové vedenie. To dokonca stretnutia narástlo na štrnásťsť gólov, keď spolu so záverečným klaksónom Julia Kucher stanovila skóre na 31:17 a Iuventa sa tak vo finálovej sérii ujala vedenia 1:0.

Michalovce - Partizánske 31:17 (15:9)

Pok. hody: 5/3 - 3/2, vylúčené: 5 - 1. Rozhodovali: Haščík a R. Sivák - 600 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zyková, Krebs - Kucher 4, M. Holešová 5, Rebičová, Gerič 1, Horňáková 6, Nagyová 3, Wollingerová, Dziurová 1, Krasko 3, Bačíková 1, Trehubová 3/2, Levčenko 2/1, Geci 2.

HK SLÁVIA: Súlovská, Škvareninová - Vasič 4, Kubáňová, Kankulová, Radovanovič 2, Michnová 7/1, Bettáková 1/1, Gajdošová 1, Krajčovičová 1, Hollá 1, Šimáková.

Najbližší program:

2. zápas finále národného play-off: IUVENTA - Partizánske (nedeľa 17.5.2015 o 10.30 hod.),

3. zápas finále národného play-off: Partizánske - IUVENTA (sobota 23.5.2015 o 18.00 hod.),

prípadný 4. zápas finále národného play-off: Partizánske - IUVENTA (nedeľa 24.5.2015 o 18.00 hod.),

prípadný 5. zápas finále národného play-off: IUVENTA - Partizánske (streda 27.5.2015 o 17.30 hod.).

Uverejnené: 16.05.2015 22:42:03