Päť cenných kovov michalovských kickboxerov

V dňoch 30. apríla až 3. mája sa v poľskej Krynici uskutočnil WAKO Európsky pohár v kickboxe, ktorého sa zúčastnilo 615 bojovníkov z 55 klubov zo siedmych krajín Európy. Nechýbala ani malá výprava michalovských pretekárov Seiken klub Michalovce. Dvaja pretekári dokázali každý zo štartov vo svojej kategórii pretaviť do medailového umiestnenia, keď si z Poľska priviezli päť cenných kovov, z toho dve zlaté medaily, jedno striebro a dva bronzy. Michalovskí kickboxeri nezaháľajú ani v týchto dňoch, keď sa pripravujú na majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia 30. mája v Lučenci.

Ešte len svoje tretie preteky v kickboxe (prvé medzinárodné) dokázal premeniť na medailové pozície mladý Ján Vaľovčík. Tento len 13-ročný kadet vybojoval pre Slovensko a naše mesto dve tretie miesta v disciplínach Lightcontact a Kicklight, keď po víťazstve nad poľským pretekárom v osemfinále a slovenským pretekárom vo štvrťfinále prehral až v semifinále nad ďalším Poliakom. Ešte lepšie sa darilo Michalovi Stričíkovi, ktorý nenašiel premožiteľa v disciplíne Fullcontact do 75 kg. Vyvrcholením celej disciplíny Lightcontact do 74 kg bol súboj pretekárov z dvoch družobných miest Michalovce a Užhorod, keď sa vo finále stretli bývalý majster sveta Pavel Zamyatin z klubu Ipon Užhorod a náš Michal Stričík. Tento divácky veľmi atraktívny zápas, ktorý bol vyvrcholením celej disciplíny Lightcontact skončil v prospech 32-ročného ukrajinského pretekára, ktorý zdolal 19-ročného reprezentanta Seiken Klub Michalovce. Ten však aj napriek tomu obsadil výbornú striebornú priečku. Nedeľňajšie zápasy v disciplíne Kicklight už boli opäť pevne v rukách Michal Stričíka, keď po výsledkoch 3:0 vyhral v semifinále a následne aj vo finále nad poľským pretekárom  z domáceho klubu Kamilom Garncarczykom získal zlatú medailu.

Uverejnené: 10.05.2015 13:10:50