Iuventa zvíťazila nad Prešovom 29:24 a v sérii vedie 2:0

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom semifinálovom stretnutí národného play-off doma nad Prešovom, tentoraz 29:24 (12:12). K dispozícii teda majú až tri postupové mečbaly. Tretí súboj série je na programe v sobotu 9. mája 2015 o 19.00 hod. v Prešove, prípadný štvrtý na druhý deň na rovnakom mieste v nedeľu 10. mája 2015 o 18.00 hod. Ak by bol potrebný aj tretí duel, hral by sa v stredu 13. mája 2015 o 17.30 hod. znovu v Michalovciach.

Výborný výkon michalovskej Iuventy v druhom polčase prvého semifinálového zápasu dával nádej, že domáce hráčky budú dominovať aj v druhom semifinálovom stretnutí. Žiaľ, iba dával, pretože zverenky trénera Františka Urbana sa nevedeli hlavne v prvom polčase poriadne nakopnúť. Skóre zápasu otvorila z pokutového hodu hosťujúca Vencúriková, no na jej presný zásah ihneď odpovedali Nagyová s Horňákovou a v tretej minúte Iuventa prvýkrát viedla (2:1). V 7. minúte síce Vencúriková premeneným pokutovým hodom vyrovnala na 3:3, vzápätí ale prišli góly Viktorie Krasko a Márie Holešovej, po ktorých viedla Michalovčanky 5:3 a zdalo sa, že sa konečne nakopnú. Nestalo sa. Hostkám sa v 14. minúte podarilo znížiť zásluhou Nemčíkovej na 6:5 a tréner Urban reagoval oddychovým časom. Jeho zverenky nezobudil ani ten, pretože hneď po ňom vyrovnávala Vencúriková a v 20. minúte dostala Kocanová hosťujúce Bemaco dokonca do vedenia (7:8). Iuventa sa prebudila, následne zaznamenala štyri góly v rade a po presnom zásahu Rebičovej viedla v 25. minúte 11:8. Záverečná päťminútovka prvého dejstva ale patrila hostkám. Tým sa podarilo trojgólovou šnúrou vyrovnať, keď na 11:11 dávala v 28. minúte Babuková. Na začiatku poslednej minúty síce Nagyová poslala Iuventu do vedenia, posledné slovo v prvom polčase ale patrilo Harčarúfkovej, ktorá zarovno s klaksónom vyrovnávala na 12:12.

Remízový stav dával hosťujúcemu Bemacu nádej, no v druhom polčase sa už hralo podľa nôt michalovskej Iuventy. Tá prvú desaťminútovku vyhrala 5:0 a konečne sa tak od súpera gólovo odtrhla. Ten zaznamenal svoj prvý presný druhopolčasový zásah až v 41. minúte, keď sa presadila Harčarúfková (17:13). Iuventa však už zápas z rúk nepustila. Keď v 45. minúte najskôr zvyšovala z rýchleho brejku Holešová na 20:14 a potom pridala ďalší gól Rebičová, Iuventa viedla pohodlným sedemgólovým náskokom (21:14) a pevným krokom tak kráčala k druhému semifinálovému víťazstvu. Hostky síce zdvihli hlavy, v 48. minúte znížili na 22:17, no to bol ich posledný zápasový odpor. Iuventa si totiž naďalej udržiavala pohodlné vedenie a po výhre 29:24 vedie v semifinálovej série 2:0.

Michalovce - Prešov 29:24 (12:12) - stav série 2:0

Pok. hody: 2/1 - 4/4, vylúčené: 1 - 1. Rozhodovali: Gedeon a Cibere - 250 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zyková - Kucher, M. Holešová 3, Rebičová 4, Gerič, Habánková, Horňáková 6, Nagyová 5, Wollingerová 4, Dziurová 2, Bajčiová, Krasko 1, Bačíková, Trehubová 3/1, Levčenko 1.

BEMACO: Goboňová, Medveďová, Dlugošová - I. Kocanová 1, Nemčíková 1, Jakubčová, Vraňuchová 1, B. Kundrátová 1, Simič 5, Babuková 2, Vencúriková 5/4, Čirčová 1, Harčarufková 7, Jevčáková.

Uverejnené: 03.05.2015 13:09:31