Na záver východnej skupiny víťazstvo MFK Zemplín

Futbalisti MFK Zemplín ukončili základnú časť východnej skupiny DOXXbet ligy víťazstvom, keď v jej poslednom 22. kole zdolali družstvo MFK Dolný Kubín po góle Jakuba Griča z 25. minúty 1:0. Zverenci trénera Františka Šturmu, ktorí skončili vo východnej skupine s dvanásťbodovým náskokom na prvom mieste, sa v prvom kole nadstavbovej časti predstavia v piatok 3. apríla na pôde šiesteho družstva západnej skupiny Senca.

Za nie práve najideálnejších klimatických podmienok sa hral futbal iba priemernej úrovne. Domáci futbalisti, ktorí kvôli stálemu vetru príliš nemohli produkovať svoj kombinačný futbal, síce mali od úvodu loptu na svojich kopačkách, Kubínčania však dobre bránili a nepúšťali ich do čistých gólových šancí. V prvej dvadsaťminútovke mali Michalovčania iba jedinú gólovú šancu, keď v 17. minúte po rohu Montera a hlavičkovom priťuknutí Koscelníka z päťky prestrelil Michal Hamuľak. Domáci aj naďalej pokračovali v aktivite. V 25. minúte sa odrazená lopta dostala k Jakubovi Gričovi, ktorý krásnou strelou z dvadsiatich metrov otvoril skóre zápasu 1:0. Chvíľu nato mohli Michalovčania viesť o dva góly, brankár Stredoslovákov Sakár ale bravúrne vyrazil strelu Bayóna.

V druhom polčase zvýšili aktivitu aj hostia, a tak sa už nehralo iba pred ich bránou. Hneď po siedmych minútach hry mohlo prísť vyrovnanie, efektne nožničky Saniho však skončili tesne vedľa michalovskej žrde. Krátko nato vystrašil hosťujúceho brankára Sakára Bayón, ktorý tvrdou strelou z priameho kopu poriadne vyprášil jeho rukavice. Michalovčania, ktorí do druhého dejstva vstúpili s jednou zmenou, keď Michala Hamuľaka nahradil novic v kádri trénera Františka Šturmu Boris Bališ, sa snažili streliť upokojujúci gól aj naďalej. Po hodine hry nebezpečne vypálil Montero a v 73. minúte sa neujala ani strela striedajúceho Stanislava Danka. S pribúdajúcim časom sa viac osmeľovali aj hostia. Tí mohli v samom závere aj vyrovnať. V nadstavenom čase sa však zaskvel domáci brankár Martin Raška, ktorý na rohový kop vyrazil strelu Pantoneho a pričinil sa tak o to, že sa Michalovčania rozlúčili s východnou skupinou DOXXbet ligy víťazstvom.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dolný Kubín 1:0 (1:0)

Gól: 25. Grič

ŽK: 62. Montero, 90+. B. Bališ - 5. Sopúch, 30. Jurky

Rozhodoval: Molitoris - 445 divákov

MFK ZEMPLÍN: Raška - Perez, Michal Gallo, Podhorin, Šimčák - Grič - M. Koscelník (90+. A. Leško), Bayón, Montero (66. S. Danko), D. Kunca - M. Hamuľak (46. B. Bališ)

MFK: Sakar – M. Polák, Pascale, Kmeť, Sopúch - Jurky - Santaguida (61. Otruba), R. Bartoš, J. Podolský (72. Laura), Pantone - Sani

Uverejnené: 28.03.2015 21:34:01