Tydam Košice nad sily michalovských basketbalistiek

Basketbalistky 1. BKD Michalovce prehrali v zápase 13. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ s Tydamom Košice vysoko 59:73. Pre Michalovčanky to bol posledný domáci tohtosezónny zápas, súťaž ukončia počas víkendu 11. - 12. apríla na pôde Rožňavy.

Michalovčanky majú v tejto sezóne svoje problémy a družstvá z prvej štvorky sú pre nich súpermi, ktorých zdolať nedokážu. Tak to bolo aj v súboji s Tydamom Košice, v ktorom domáce hráčky boli lepšie akurát v prvej štvrtine. Od tej druhej sa začalo hrať podľa nôt košického Tydamu. "Tretie družstvo tabuľky k nám prišlo s konsolidovanejším, denne trénovaným kádrom v jednoznačnej role favorita a tú sa im podarilo aj naplniť," rozhovoril sa prezident aj tréner 1. BKD v jednej osobe Ladislav Janošov. "Hostky boli fyzicky pripravenejšie a to sa prejavilo v druhej aj tretej štvrtine. Dievčatá začali veľmi dobre a dokedy im sily stačili, boli favoritovi vyrovnaným súperom. V druhej štvrtine sa ale naplno prejavila trénovanosť Košičaniek. Druhú časť vyhrali o trinásť bodov a tým de facto rozhodli o svojej výhre. Moje zverenky v tejto štvrtine strácali lopty technickými chybami či neúspešnou streľbou, z čoho súper profitoval. U náš vynikala hlavne strelkyňa 22 bodov Jurašková, ktorá k bodom pridala aj sedem doskokov a takisto aj Andrejčíková. Keďže ostatné dievčatá vystihli slabší deň, ich produktivita bola na víťazstvo málo...," dodal ešte k zápasu Ladislav Janošov.

1.BK D Michalovce - Tydam Košice 59:73 (32:41)
Štvrtiny: 18:14, 14:27, 17:23, 10:9
Strelci: Jurašková 22, Andrejčíková 15, Priščáková 7, V. Vargová 6, Lipková 5