Juniorky michalovskej Iuventy zdolali UDHK Nitra

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom predohrávanom stretnutí osemnásteho kola prvej ligy žien nad UDHK Nitra presvedčivo 41:28 (19:14) a zvýšili svoj náskok na čele tabuľky. Zverenky trénera Františka Urbana budú mať počas najbližšieho víkendu voľno, následne ich o ďalší týždeň čaká súboj v Hlohovci a potom v sobotu 11. apríla 2015 duel dohrávaného dvanásteho kola na palubovke Interu Bratislava. Doma ich potom uvidíme až v sobotu 9. mája 2015 proti Zlatnej na Ostrove.

Súboj prvého a druhého tímu tabuľky vyznel jasne v prospech domácej Iuventy, ktorej juniorky si tak upevnili prvé miesto v tabuľke prvej ligy žien. Michalovčanky si už na začiatku vytvorili viacgólový náskok. Hneď v úvode presne mierila Soročinová a po góle Nagyovej, a ďalšom Soročinovej viedli zverenky trénera Františka Urbana v tretej minúte 3:0. Trojgólovým vedením viedli domáce hráčky aj v 5. minúte, kedy bola z pokutového hodu úspešná Habánková. Hostkám sa síce podarilo v 7. minúte skorigovať na 6:4, následnú päťminútovku ale Iuventa vyhrala 6:0 a po góle Bačíkovej viedla v 12. minúte pohodlným osemgólovým vedením 12:4. Druhá pätnásťminútovka prvého dejstva však vyšla lepšie hosťujúcemu UDHK, ktorý začal ukrajovať z náskoku Michalovčanie. Tie síce ešte v 16. minúte vyhrávali po góle Habánkovej 14:6 a v 20. minúte po presnom zásahu Soročinovej 17:10, v závere prvého polčasu ale svietilo skóre 19:14.

Michalovčanky mali raketový vstup do druhého dejstva. V ňom po štvorgólovej šnúre viedli v 34. minúte po góle Bačíkovej 23:14 a prvýkrát sa desaťgólového vedenia ujali v 36. minúte, kedy Veronika Habánková upravila na 25:15. Aj v ďalších minútach sa hralo podľa nôt michalovských junoriek. Tie si až na výnimky držali dvojciferné gólové vedenie. To sa im darilo udržiavať aj vďaka výborným zákrokom Anastassije Zykovej. Po jej troch zlikvidovaných náskokoch upravila v 43. minúte Nagyová na 32:22. Michalovčanky aj naďalej súperovi dávali jeden gól za druhým a ich snaha za štyridsať gólovou hranicou bola vypočutá v 59. minúte, kedy Jana Dziurová zvyšovala na 40:27. Do konca zápasu sa oba tímy trafili ešte raz, a tak sa šláger predohrávaného kola skončil jasným víťazstvom Michalovčaniek.

Michalovce jun. - Nitra 41:28 (19:14)

Pok. hody: 1/1 - 6/4, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Palovčák a Soláriková - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Zykova, Krebs - Lešková, Dziurová 1, Danková 1, Kišiková 3, Soročinová 6, Levčenko 7, Habánková 6/1, Nagyová 5, Ščerbáková, Geci 5, Bačíková 5, Barátová 2.

UDHK: Csáková - Bosorádová, Obložinská 2, Hanakovičová 6/1, Bocánová 2, Jablonická 3/2, Juríková 6/1, Konigová 7, Lieskovská 2.

Uverejnené: 15.03.2015 22:07:27