MFK Zemplín v pohodovom tempe rozstrieľal Moldavu nad Bodvou

Futbalisti MFK Zemplín vo svojej jarnej domácej premiére nadeľovali. V súboji 20. kola DOXXbet ligy skupina Východ totiž na vlastnom trávniku zdolali družstvo FK Bodva Moldava nad Bodvou hladko 4:0, keď už do polčasu viedli dvojgólovým rozdielom. Góly Michalovčanov zaznamenali španielský legionár Montero, Oliver Podhorín, ďalší Španiel Samuel Garcia Bayón mieril presne z pokutového kopu a skóre duelu uzavrel Martin Koscelník. Zverenci trémera Františka Śturmu majú po tomto víťazstve v tabuľke východnej skupiny DOXXbet ligy desaťbodový náskok a dve kolá pred koncom základnej časti je jasné, že skončia na prvom mieste. V nej ešte musia odohrať dva zápasy. Budúcu sobotu ich čaká nesmierne dôležitý duel v Poprade a s východnou skupinou sa rozlúčia domácim súbojom s Dolným Kubínom (sobota 28. marca o 15.00 hod.).

Michalovskí futbalisti nemali s obrovskými problémami zmietaným súperom zľutovanie a nadelili mu štyri kúsky. Mohli dokonca ešte viac, problémom však pre nich bola koncovka, v ktorej viackrát počas duelu, ktorý sa celý čas odvíjal podľa ich predstáv, zlyhali. Po minulotýždňovej nečakanej prehre s Lokomotívou Košice sa tak vrátili na víťaznú vlnu a už dve kolá pred koncom základnej časti DOXXbet ligy skupina Východ je isté, že sa stanú jej víťazmi. Poďme ale pekne po poriadku...

Na ťažkom, no kvalitne pripravenom teréne sa hral futbal, v ktorom jednoznačne dominovali domáci. Tí mali výborný začiatok, keď už v deviatej minúte viedli dvojgólovým vedením. Najskôr vo štvrtej minúte naservíroval Martin Koscelník ideálny pas Monterovi a ten zaznamenal úvodný jarný gól Zemplínčanov a o päť minút neskôr sa v pokutovom území hostí presadil po priamom kope Bayóna Oliver Podhorín - 2:0. V zápase bolo teda vymaľované už po úvodnej desaťminútovke. Hostia, ktorí prišli iba s dvoma náhradníkmi (jeden z nich bol brankár), totiž nekládli Michalovčanom prakticky žiadny odpor, ba naopak, ešte v prvom polčase mohli viackrát inkasovať. V 21. minúte mohol zo španielskej spolupráce Perez - Bayón profitovať Martin Regáli, ten však zoči-voči súperovmu brankárovi Stanislavovi Pellovi opečiatkoval iba pravú žrď. O minútu neskôr musel byť brankár hostí v pohotovosti opäť, keď vyrazil tvrdý projektil Martina Koscelníka. Domáci golman Matúš Kira nemal veľa roboty. V 25. minúte ale kryl gólovú šancu hosťujúceho Kalogina, ktorý mohol profitovať z výbornej práce Emmanuela Mensaha, mieril však iba do dobre vybiehajúceho Kiru. Následne tempo hry upadlo a v prvom polčase sa už nič závažné neudialo.

Domáci lodivod František Šturma, ktorý urobil oproti jarnej premiére štyri zmeny v základnej zostave, poslal do druhého polčasu miesto Adriána Leška na hrot Michala Hamuľaka a ten opäť rozhýbal domácu ofenzívu. V 54. minúte prenikol do hosťujúcej šestnástky Martin Regáli, ktorého obrana zastavila iba za cenu faulu a hlavný arbiter Straka nariadil pokutový kop. Z toho sa nemýlil Samuel Garcia Bayón a Michalovčania tak viedli rozdielom triedy - 3:0. A mohli ešte viac. Najskôr si však so šancou neporadil Michal Hamuľak a potom mieril Martin Koscelník iba do dobre postaveného súperovho brankára Stanislava Pellu. Ten sa vyznamenal aj pri strele Montera z 76. minúty, keď strelu ofenzívne ladeného Španiela skrotil na dvakrát. Napokon však ešte raz inkasoval. Štyri minúty pred koncom zabojoval o loptu Michal Hamuľak, tá sa dostala k Martinovi Koscelníkovi, ktorý v páde korunoval svoj výborný výkon štvrtým presným zásahom Michalovčanov - 4:0.

MFK Zemplín Michalovce - FK Bodva Moldava nad Bodvou 4:0 (2:0)
Góly: 4. Montero, 9. Podhorin, 57. Bayón (pok. kop), 86. M. Koscelník
Žlté karty: 14. Martin Lukáč (Moldava nad Bodvou)
Rozhodovali: Straka - O. Brendza, Perát.
Divákov: 865.
MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Podhorin, Šimčák - Turík (68. S. Danko) - M. Regáli (78. Streňo), Bayón, Montero, M. Koscelník - A. Leško (46. M. Hamuľak)
FK BODVA: Pella - Martin Lukáč, Rudiuk, Celestine, Dzvonka - S. Dzurik, A. Ribár, D. Ribár, Czingely - Mensah, Kalugin

Uverejnené: 14.03.2015 17:48:06