Na úvod jarnej časti prehra MFK Zemplín Michalovce

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zaknihovali vo svojom úvodnom jarnom vystúpení v rámci 19. kola DOXXbet ligy skupina Východ svoju tretiu tohtosezónnu prehru, keď v Družstevnej nad Hornádom prehrali s Lokomotívou Košice po góle Tomáša Labuna zo 68. minúty 0:1. Zverenci trénera Františka Šturmu aj napriek tomu zostali na prvom mieste tabuľky, keď majú pred druhým Zvolenom naďalej osembodový náskok. Najbližší zápas odohrajú Michalovčania na domácom trávniku, keď v sobotu 14. marca o 14.30 hod. privítajú ďalší tím zo spodku tabuľky FK Bodva Moldava nad Bodvou.

V súboji lídra tabuľky s tímom, ktorý by štyri kolá pred koncom základnej časti DOXXbet ligy skupina Východ rád vydoloval šancu na prvú šestku, sa hral od prvej do poslednej minúty vyrovnaný futbal. Po úvodnej „oťukávačke“ mohli skóre otvoriť domáci futbalisti. Tí v ôsmej minúte podnikli rýchly protiútok, k lopte sa dostal Jakub Kinský, ktorého strela skončila na brvne Kirovej brány. V ďalších minútach dali o sebe vedieť aj Michalovčania. Bayónov ale aj Vernonov projektil však minul domácu bránu. V osemnástej minúte sa mohlo meniť skóre opäť, tentoraz na druhej strane. Obranou domácich sa predieral Kunca, jeho strelu ale stihli hráči Lokomotívy zraziť na rohový kop. Výborný futbal s gólovými šancami pokračoval aj naďalej. O šesť minút neskôr vypálil v dobrej šanci domáci Vilkovský tesne vedľa michalovskej brány, na druhej strane zase Giertl vytlačil strelu Bayóna. Domáci brankár sa zaskvel aj v 37. minúte, kedy zlikvidoval jedovku Montera. Keďže sa na gól neujali ani ďalšie šance na oboch stranách, prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

V úvodných minútach druhého dejstva boli síce aktívnejší Michalovčania, no potom prebrali iniciatívu domáci. Aktívny bol hlavne ich kapitán Tomáš Labun, ktorý mohol v úvodnej štvrťhodine druhého polčasu až trikrát otvoriť skóre. Najskôr v 53. minúte neprekonal Matúša Kiru strelou z vnútra šestnástky, potom o dve minúty neskôr minul po výbornom centri Vilkovského a po hodine hry ideálne netrafil odkrytú bránu hostí. Aktivita domácich pokračovala aj naďalej. V 67. minúte sa hostia v pokutovom území dopustili nedovoleného zákroku a hlavný arbiter Ježík nariadil pokutový kop. Matúš Kira síce strelu Hloušeka kryl, no na dorážku Tomáša Labuna už nemal nárok - 1:0. Líder tabuľky vrhol všetky sily do útoku. Vyrovnať mohol desať minút pred koncom, Perezova strela ale tesne minula domácu svätyňu. Zvýšená aktivita Michalovčanov napokon gól nepriniesla, a tak zaknihovali „šturmovci“ na úvod jarnej časti svoje tretiu tohtosezónnu prehru.

FC Lokomotíva Košice - MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 67. T. Labun

ŽK: 56. P. Zajac, 69. Vilkovský - 88. D. Kunca

Rozhodoval: Ježík - 350 divákov

FC LOKOMOTÍVA: Giertl - Cmarko, M. Petričko, L. Horváth, Špavelko (84. Cuprišin) - Kolek - Kinský (90. D. Fábry), M. Hloušek, P. Zajac - T. Labun - Vilkovský

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Podhorin, Streňo - Vernon (56. M. Koscelník) - D. Kunca, Bayón (84. S. Danko), Turík, Montero (71. A. Leško) - M. Hamuľak