Juniorky Iuventy zdolali Bánovce nad Bebravou

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí pätnásteho kola prvej ligy žien doma nad Bánovcami nad Bebravou 36:27 (17:11) a do tabuľky si pripísali okrúhle desiate víťazstvo v sezóne. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom stretnutí predstavia v rámci šestnásteho kola počas nasledujúceho víkendu na palubovke Bernolákovej Košice. Doma ich potom uvidíme v nedeľu 15. marca 2015 o 17.00 hod. proti vedúcemu tímu tabuľky UDHK Nitra.

V zápase druhého a štvrtého tímu tabuľky prvej ligy žien sa hralo podľa nôt domácich junioriek. Tie mali raketový štart do zápasu. Po štyroch minútach hry viedli po presných zásahoch Nagyovej, Kišíkovej a dvoch Holešovej 4:0. Hostky síce následne znížili na 4:2, no potom prišli ďalšie góly Nagyovej a Holešovej, a Iuventa tak v 8. minúte vyhrávala 6:2. Aj napriek vedeniu nebol tréner František Urban spokojný a za tohto stavu si zobral oddychový čas. Hneď po ňom presne mierila Soročinová, no potom sa dvakrát presadila aj kanonierka Bánoviec Lechová (7:4). Keď Barátová v 13. minúte zvyšovala na 8:4, oddychovým časom reagovala aj lavička hostí. Ten ale viac nabudil domáce hráčky. V pohode hrajúca Holešová totiž v 19. minúte zvyšovala už na 11:5. Ani tento náskok Michalovčanky nespomalil. Už o dve minúty neskôr totiž Bajčiová dávala na rozdiel siedmych gólov (14:7) a týmto rozdielom viedli Michalovčanky aj v 26. minúte, kedy Holešová upravila na 16:9. Záver prvého polčasu patril hostkám, ktoré vďaka strelecky aktívnej Lechovej skorigovali na polčasových 17:11.

Hostky sa v druhom polčase snažili gólovo priblížiť k Iuvente. Ideálne im vyšiel úvod druhého dejstva, keď úvodnú sedemminúovku vyhrali 4:2 a po góle Šiplákovej bolo v 37. minúte 19:15. Iuventa ale hneď reagovala gólmi Habánkovej a Rebičovej, a v 39. minúte opäť viedla polčasovým šesťgólovým rozdielom 21:15. Michalovčanky si aj naďalej udržiavali viacgólové vedenie. Po góle Habánkovej vyhrávali v 43. minúte 25:18. Bánovce síce zásluhou ďalších dvoch gólov Lechovej (v zápase ich zaznamenala 15!) znížili na 25:20, no potom sa dvakrát presadila Dziurová a keď na začiatku 49. minúty skórovala aj Šimková, Iuventa viedla pohodlným osemgólovým vedením (28:20). Hneď na to síce prišla štvorgólová šnúra hostiek, ktoré znížili na 28:24, no to bol ich posledný nádych k lepšiemu výsledku. Iuventa totiž hneď kontrovala gólmi Šimkovej a Chorovskej (30:24) a keď v 53. minúte Jana Dziurová zvyšovala už na 32:25 bolo jasné, kto získa cenné dva body. Michalovčanky do konca zápasu svoje vedenie ešte natiahli a po výsledku 36:27 sa tak dotiahli na lídra tabuľky UDHK Nitra.

Michalovce jun. - Bánovce nad Bebravou 36:27 (17:11)

Pok. hody: 8/7 - 4/4, vylúčené: 6 - 8, navyše ČK: 40. Turková (Bánovce, za tretí faul), 60. Šipláková (Bánovce, za faul v gólovej príležitosti v poslednej minúte stretnutia). Rozhodovali: Mil. Harman a Mar. Harman - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Zyková - Lešková, Dziurová 3, Chorovská 2, Kišiková 1, Rebičová 4/1, Soročinová 2/1, Habánková 3, Nagyová 2, Ščerbáková, Bajčiová 2, Šimková 5/4, Barátová 5/1, M. Holešová 7.

JEDNOTA SOKOL: Rychtarechová - Szabová 1, Lechová 15/3, K. Lapinová 5, Turková 1, Vaňová 2, Šipláková 3/1, Halmová, Matušincová.