Prvá tohtosezónna prehra michalovskej Iuventy

Hádzanárky Iuventy Michalovce našli v tejto sezóne premožiteľa až v sedemnástom ligovom zápase. Obhajkyne interligového prvenstva prehrali v šlágri 17. kola na pôde DHK Baník Most 19:27, keď už do prestávky prehrávali rozdielom šiestich gólov 7:13. Zverenky trénerskej dvojice František Urban a Katarína Dlugošová sa v najbližšom osemnástom kole predstavia doma, ich súperom bude v sobotu 7. marca 2015 od 17.30 hod. posledný tím tabuľky ŠKP Bratislava.

V prvom dejstve sa hralo podľa nôt domáceho DHK Baník. Jeho hráčky robili agresívnou obranou, za ktorou stála výborná Mullnerová, Iuvente obrovské problémy a tá sa v prvých desiatich minútach nevedela strelecky presadiť. „Černí andele“ mali raketový štart do zápasu. Po góloch Vitkovej, Ryšánkovej a Weisenbilderovej vyhrávali v 6. minúte 3:0, na čo tréner František Urban reagoval oddychovým časom.  Ani ten však príliš nezabral, keďže tempo hry naďalej diktovali domáce hráčky. Iuventa mala aj naďalej problémy s obranou súpera, cez ktorú sa presadzovala iba veľmi ťažko. Prvýkrát vyťahovala domáca brankárka Mullnerová loptu zo siete až v desiatej minúte, kedy presne mierila Trehubová (4:1). Hráčky českého majstra boli aj naďalej vo vedení. V 15. minúte síce Trehubová znížila na 7:4, no následne skórovali z rýchlych brejkov Súkenníková a Janoušková, a Most vyhrával v 18. minúte rozdielom piatich gólov 9:4. Keď v 23. minúte Janoušková dávala už na hrozivých 11:5, tréner František Urban opäť reagoval oddychovým časom. Ten jeho zverenky na chvíľu nabudil. Trehubová znížila v 27. minúte na 11:7, záver prvého dejstva ale patril českému majstrovi, konkrétne jeho hráčke Martine Weisenbilderovej. Tá dvoma gólmi v rade stanovila polčasové skóre na 13:7 v prospech domáceho DHK Baník.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hneď na úvod síce Wollingerová s Bačíkovou vykresali iskierku nádeje (13:9), tá však blikala iba chvíľu. Aj napriek výborným zákrokom brankárky Zykovej sa totiž Michalovčanky nevedeli k svojmu súperovi gólovo priblížiť. Ten keď potreboval, vždy odskočil. Tak to bolo aj v úvode druhého polčasu, kedy na dva góly Iuventy odpovedali domáce rovnakou mincou a v 38. minúte po presnom zásahu Szarkovej viedol Most opäť o polčasových šesť gólov (15:9). Iuventa sa síce viackrát dotiahla na štyri góly (15:11, 16:12, 18:14), domáce však naďalej kontrolovali priebeh zápasu a pevným krokom kráčali k cennému víťazstvu nad lídrom súťaže. Gólovo ich ťahali predovšetkým Martina Weisenbilderová a Lucia Súkenníková. Práve po góle prvej menovanej bolo v 47. minúte 22:15 a tréner Urban reagoval aj tretím oddychovým časom. Ani po ňom však k zmene deja zápasu nedošlo. V pohode hrajúca Szarková upravila na 23:15 a keď následne prišlo zranenie jedinej gólovo aktívnej hosťujúcej hráčky Trehubovej, o víťazovi nebolo pochýb. Wollingerová síce v 57. minúte znížila na 24:19, Most ale v samom závere kontroval troma gólmi a po výhre 27:19 vypukla obrovská, no hlavne zaslúžená radosť „Černých andelek“.

Most - Michalovce 27:19 (13:7)

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené:  5 - 5. Rozhodovali: Halada a Bruna -  800 divákov.

DHK BANÍK: Bezpalcová, Smolová, Mullnerová - Matoušková 1, Dvořáková, Ryšanková 3, Borovská, Vítková 2, Jeřábková, Šplechtová, Janoušková 4, Weisenbilderová 7/1, Szarková 4, Súkenniková 6, Ručková, Zachová.

IUVENTA: Zyková, Gubiková, Krebsová - Kucherová 1, M. Holešová, Szöllösiová 2, Rebičová, Geričová 1, Horňáková, Nagyová, Wollingerová 3, Krasková 1, Bačíková 1, Trehubová 7/2, Levčenková 1, Geci 1.