Iuventa doma v pohodovom tempe vyprášila Veselí nad Moravou

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom dohrávanom stretnutí štrnásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad HC Veselí nad Moravou 38:25 (16:8) a upevnili si svoje postavenie na čele priebežnej tabuľky. Zverenky trénerskej dvojice František Urban a Katarína Dlugošová sa v najbližšom stretnutí predstavia znovu doma, keď v sobotu 21. 2. 2015 o 17.30 hod. privítajú v šlágri šestnásteho kola, český DHC Sokol Poruba.

Dohrávka štrnásteho kola spoločnej súťaže mala jasný priebeh už od úvodných minút. V tretej minúte Iuventa viedla po góle Horňákovej 3:0. Až potom sa strelecky uviedli aj hostky, ktoré zásluhou Slovákovej otvorili skóre, no potom sa presne trafili strelecky aktívna Viktória Krasko a opäť Dominika Horňáková, a tréner Iuventy Ján Packa si za stavu 1:5 v neprospech svojho tímu v 5. minúte zobral oddychový čas. Ten jeho zverenky na chvíľu nabudil, keďže v 9. minúte znižovala Slováková na prijateľných 3:5. Vzápätí však Iuventa kontrovala piatimi gólmi v rade a po presnom zásahu Trehubovej viedla v 16. minúte už 10:3. Až následne ukončila Gajdošíková deväťminútovku Moraváčok bez gólu (10:4). Iuventa ale naďalej v pohode navyšovala svoje vedenie. Micheala Géci zvyšovala v 27. minúte na 15:6 a deväťgólovým rozdielom vyhrávali Michalovčanky aj minútu pred koncom, kedy Sofia Nagyová upravila na 16:7. Posledné slovo v prvom polčase patrilo hosťujúcej Lukšíkovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 16:8.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Veselí, ktoré prišlo iba so siedmimi hráčkami do poľa, nekládlo príliš veľký odpor a Michalovčanky v pohode dokráčali do víťazného konca. V úvode ich naštartovala Levčenko, ktorá opäť zvýšila domáce vedenie na deväť gólov (18:9). Potom prišli chvíle hostiek. Tie šnúrou štyroch gólov v rade znížili po presnom zásahu Gajdošíkovej v 38. minúte na 13:18. Hneď nato zdvihla zástavu Iuventy vyššie Laura Gerič (19:13) a v 41. minúte zvyšovala Michaela Géci na 23:15, čím opäť prinútila svojho bývalého trénera, aby siahol po oddychovom čase. Ani ten rozbehnutú Iuventu nezastavil. Nagyová hneď po ňom zvyšovala na 24:15 a v 45. minúte sa Michalovčanky po góle Laury Geričovej ujali po prvýkrát v stretnutí desaťgólového vedenia - 27:17. Tým viedli aj osem minút pred koncom, kedy už najlepšia strelkyňa ligy Tatiana Trehubová dávala na 31:21. Hra hostiek sa následne rozsypala, Iuventa v pohode zaznamenala ďalšie tri góly v rade. Po presnom zásahu Viktorie Krasko v 54. minúte viedla 34:21 a tréner Packa po tretíkrát v stretnutí siahol po oddychovom čase. Ani ten však obraz hry nezmenil. Michalovčanky totiž v pohode dokráčali k dvanástemu tohtosezónnemu víťazstvu, keď doma pokorili Veselí nad Moravou 38:25.

Iuventa Michalovce - HC Veselí nad Moravou 38:25 (16:8)

Pok. hody: 2/2 - 5/5, vylúčené: 5 - 2. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 800 divákov.

IUVENTA: Zyková, Gubiková, Krebs - Kucher, M. Holešová 4, Szöllösiová, Gerič 3/1, Habánková 1, Horňáková 3, Nagyová 3, Wollingerová 2, Krasko 6, Bačíková 1, Trehubová 8/1, Levčenko 2, Geci 5.

HC: Lekešová, Nejezchlebová - Dolečková 3, Jašková 1, T. Vysloužilová, Lukšíková 4, Slováková 6, Gajdošíková 5/2, J. Vargová 6/3.

Uverejnené: 18.02.2015 20:42:22