Juniori 1. BK Michalovce na úvod nadstavby s prehrou

V nedeľu sa na domácej palubovke Gymnázia Pavla Horova predstavili juniori 1.BK Michalovce. Po základnej časti Extraligy juniorov skupiny Východ skončili Orli na šiestom mieste a zápas proti tímu ŠPD Rožňava bol pre nich prvým v skupine o 9. - 13. miesto. Mladým Michalovčanom sa nedarilo a Rožňave podľahli 41:65, hoci do polčasu viedli 26:25.  Najbližšie sa mladí Orli dvakrát predstavia vonku (v Banskej Bystrici a na Interi Bratislava), doma ich uvidíme až v sobotu 14. marca, kedy o 14.00 privítajú v telocvični GPH celok Esprit Košice.

Zápas dvoch tímov, ktoré mali v základnej časti vyrovnanú bilanciu bol vyrovnaný akurát v prvom polčase. Od toho druhého udávali tón zápasu hostia, ktorí napokon aj zaslúžene vyhrali. „Prvý polčas zniesol z našej strany ešte prísnejšie kritéria. Možno, keby sme odskočili, neprišla by takáto vysoká prehra. Slabá úspešnosť streľby a veľa nepremenených trestných hodov sa odzrkadlilo na nízkom počte našich bodov, 25 inkasovaných bodov bolo v pohode. Druhé dejstvo nám ale nevyšlo. Prestali sme dobre brániť a po množstve nepresností v útočnej činnosti si súper vypracoval viacbodový náskok. Keď sa vyfauloval Kováč, nenašiel sa nikto, kto by v útoku zobral na seba zodpovednosť, čo šikovní Rožňavčania využívali na získavanie čoraz väčšieho náskoku a napokon zaslúžene vyhrali o dvadsaťštyri bodov,“ poznamenal na margo premiéry michalovských juniorov v nadstavbovej časti ich manažér Peter Biganič.

1.BK Michalovce – ŠPD Rožňava 41:65 (26:25)
Štvrtiny: 13:13, 13:12, 5:17, 10:23
Zostava 1.BK : Kováč 16, Laurinčík 7, Štec 7, Jankaj 7, Jevočin 4, Hospodár, Novakovský, Podžuban, Pirkovský