Prvá prehra michalovských basketbalistov

Až v jedenástom kole okúsili trpkosť prehry basketbalisti 1. BKD Michalovce. Aktuálny líder druhej basketbalovej ligy skupina Východ totiž po desiatich výhrach našiel premožiteľa, keď prehral v Dolnom Kubíne o trinásť bodov 70:83, hoci v priebehu duelu viedol aj desaťbodovým rozdielom. Michalovskí basketbalisti sa v najbližšom dvanástom kole predstavia na domácej pôde, keď v nedeľu 1. februára o 15.00 v telocvični GPH privítajú celok Sabinova.

Aj keď išlo o duel tretej najvyššej basketbalovej súťaže, do dolnokubínskej haly si našlo cestu až sedemsto divákov, ktorí vytvorili pravú basketbalovú atmosféru. „Domáci funkcionári chcú navrátiť do Dolného Kubína najvyššiu súťaž a preto robia výbornú prácu nielen s divákmi, ale aj basketbalovo. Za našich hráčov musím povedať, že už dávno nehrali pred takouto atmosférou, ako bola v sobotu v Dolnom Kubíne,“ rozhovoril sa prezident 1. BKD Michalovce Ladislav Janošov, podľa ktorého slov možno aj to prispelo k tomu, že Michalovčania našli po desaťzápasovej víťaznej sérii premožiteľa. „Diváci hnali svojich dopredu a s tými hralo všetko naokolo. Keď sme na začiatku tretej štvrtiny získali desaťbodový náskok, zdalo sa, že aj napriek všetkému môžeme uspieť. Práve v tom čase však bolo našim hráčom odpískaných niekoľko rýchlych faulov a už po troch minútach druhého polčasu mali štyri osobné chyby na našej strane až štyria hráči. Práve to bolo rozhodujúcim faktorom pre domáci obrat. Kubínčania hnaní skvelými fanúšikmi dokázali následný úsek hry vyhrať 15:0 a otočili tak priebeh duelu vo vlastný prospech. Následne nás až do konca zápasu nepustili do jeho vývoja a pripravili nám tak prvú tohtosezónnu prehru,“ dodal ešte k zápasu jedenásteho kola prezident 1. BKD Michalovce Ladislav Janošov.

BK Dolný Kubín - 1.BK D Michalovce 83:70 (38:44)

Štvrtiny: 21:20, 17:24, 22:11, 23:15

Strelci: V. Mitterpák 16, Mižák 13, T. Mitterpák 12