Basketbaloví juniori s dvoma prehrami

Počas víkendu pokračovala ďalšími dvoma kolami celoslovenská liga juniorov skupina východ v basketbale. Náš zástupca 1. BK Michalovce sa tentoraz dvakrát predstavil doma, keď mladí „Orli“ privítali tímy v tabuľke pred nimi. V dvojzápase sa im príliš nedarilo, keďže najskôr prehrali so Svitom 70:76 a potom v priamom súboji o piate miesto v tabuľke nestačili ani na Liptovský Mikuláš, ktorému podľahli hladko 61:80. Posledný zápas základnej časti odohrajú Orli v sobotu 17. januára, kedy na domácej palubovke telocvične GPH privítajú v zemplínskom derby Humenné.

1.BK Michalovce - BKM Svit 70:76  (38:39)
Štvrtiny: 14:21, 24:18, 10:16, 22:21
Zostava a strelci 1.BK: Skvašik 36, S. Kováč 15, M. Laurinčík 11, Štec 6, Jevočin 2, Hospodár, M. Chrobák, Novakovský, Pirkovský, Podžuban.
Za hostí: Gajdoš 15, Bendik 14

Michalovčania chceli v súboji s tradičnou basketbalovou baštou nadviazať na výborný výkon zo záveru roka v Žiline. Chuť potrápiť favorita im naozaj vyšla, víťazstvo a obrovské prekvapenie, to však neprinieslo. Michalovčania síce začali lepšie a viedli 4:0, potom však iniciatívu prebrali hostia, ktorí prvú štvrtinu vyhrali 21:14. V druhej štvrtine Orli zapli na vyššie obrátky a začali náskok súpera doháňať. Protiútoky sa striedali na oboch stranách a diváci tak videli výborný zápas. Polčas nakoniec vyhrali hostia 39:38. Tento stav dával nádej Michalovčanom na zisk cenného skalpu, tretia štvrtina však patrila hosťom. Aj v druhom polčase sa síce hral vyrovnaný basketbal, závery jednotlivých štvrtín ale vyšli lepšie Svitu. Jeho hráči si v tretej štvrtine vypracovali šesťbodový náskok, ktorý napokon udržali až do konca zápasu. Rozhodlo o tom aj vyfaulovanie dvojice Štec – Laurinčík, ktorí domácim v absolútnom záverečnom vabanku chýbali. Michalovčania si tak na  svoje konto pripísali druhú tesnú prehru s favoritom v rade.

1.BK Michalovce – Liptovský Mikuláš 61:80 (35:44)
Štvrtiny: 14:23, 21:21, 15:22, 11:14
Zostava a strelci 1.BK: Skvašik 29, S. Kováč 19, M. Laurinčík 7, Jevočin 4, Podžuban 2, Štec, Hospodár, Novakovský, M. Chrobák, Pirkovský
Za hostí: Lehotský 30, Majher 18

Prvý vzájomný duel v Mikuláši prehrali Orli tesne o deväť bodov, keď hlavne výborne bránili a dostali len 58 bodov. V boji o konečné piate miesto chceli jednoznačne vyhrať, na palubovke to však nepredviedli. Odveta im totiž vôbec nevyšla. Od začiatku zápasu sa nevedeli dostať do tempa, zle bránili, faulovali a Liptáci bez chyby premieňali trestné hody. Tie sa na druhej strane nedarilo premieňať domácim (dali iba šesť z devätnástich). Vždy, keď Michalovčania zrovnali skóre, hostia kontrovali. Problémy im robil najmä pivot Lehotský, ktorý zaznamenal 30 bodov, z toho tri trojky. Na domácej strane mu dokázal sekundovať akurát Skvašik, ktorý dal 29 bodov. V tretej štvrtine sa domáci snažili zdramatizovať zápas no nakoniec sa ten od tretej minúty poslednej štvrtiny len dohrával. Za prehrou nestojí len malá úspešnosť trestných hodov, ale aj slabšia obrana a až 24 stratených lôpt. Bez koncentrácie a stáleho nasadenia všetkých, aj striedajúcich hráčov, nemohli domáci pomýšľať na víťazstvo. Liptáci sa výborne pripravili, prejavili väčšiu chuť po výhre a zaslúžene vyhrali. Jedným z mála pozitívov je, že v zápase sa predstavili aj žiaci Pirkovský a Podžuban.

Uverejnené: 14.01.2015 15:29:49