Volejbalistky si s Košičankami body podelili

Minulý víkend odohrali volejbalistky VK Michalovce prvý tohtoročný dvojzápas v 1.lige žien, keď tradične v  nedeľu privítali Kométu Košice.

V prvom zápase obe družstvá začali po dlhšej prestávke vo vlažnom tempe. Počas prvého aj druhého setu si Košičanky udržiavali mierny náskok a oba aj vyhrali. V treťom sete to tiež najskôr vyzeralo na víťazstvo Košičaniek a teda aj koniec zápasu. Michalovčanky sa však v hre postupne zlepšovali, v závere setu stav otočili a nakoniec ho dotiahli do víťazného konca, keď zvíťazili 28:26. Obrat pokračoval aj v ďalších dvoch setoch, ktoré Michalovčanky už v pohode vyhrali a zápas, ktorý sa najskôr pre nich vyvíjal ako stratený a trval vyše dve hodiny, vyhrali 3:2 (-22, -19, 26, 14, 11).

Do druhého stretnutia nastúpili hráčky VK Michalovce rozbehnuté ešte z toho prvého. Prvý set vyhrali bez väčších zaváhaní a zdalo sa, že budú pokračovať vo svojej hre z predchádzajúceho duelu. V ďalších setoch však začali robiť veľa chýb, hlavne pri prímaní podania. Následkom týchto chýb prehrali druhý aj tretí set. Vo štvrtom pozbierali ešte zvyšky síl a dokázali dostať zápas do druhého tajbrejku po sebe. V ňom sa však individuálne chyby nakopili a aj napriek tomu, že pri zmene strán ešte Michalovčanky viedli, zápas nedokázali dotiahnuť do víťazného konca a tentoraz prehrali 2:3 (20, -21, -21, 22, -8). Po vyčerpávajúcich dueloch, ktoré trvali vyše štyroch hodín, si tak družstva spravodlivo rozdelili rovnaký počet bodov.

VK Michalovce - Kométa Košice 3:2 (-22, -19, 26, 14, 11)

ZOSTAVA VK: Kisidayová, Mitrová, Šalatová, Štochová, Hartlová, Majvitorová, Obermanová, Germušková, Záviská, Rovňáková, Koščová, Görcsösová.

VK Michalovce - Kométa Košice 2:3 (20, -21, -21, 22, -8)

Uverejnené: 12.01.2015 11:20:32