Juniorky Iuventy nadelili Seredi 52 gólov

Juniorky michalovskej Iuventy zavŕšili jesennú časť domácim súbojom desiateho kola prvej ligy žien vskutku impozantne - posledný tím tabuľky Sláviu OA Sereď nekompromisne vyprášili po jednoznačnom výsledku 52:21, keď už do prestávky viedli 28:9. Pre zverenky trénera Františka Urbana sa týmto zápasom jesenná časť súťaže skončila, keďže duel záverečného jedenásteho kola v Trenčíne si predohrali ešte v nedeľu 30. novembra 2014 s výsledkom 24:29.

Posledný tím tabuľky dostal v mikulášsku sobotu od Michalovčaniek poriadnu nádielku. Zápas sa od začiatku odvíjal v prospech Iuventy. Tá síce v samom úvode prehrávala 0:1, no potom kontrovala troma gólmi v rade a po presnom zásahu Soročinovej z pokutovéího hodu bolo v štvrtej minúte 3:1. Seredi sa síce podarilo znížiť na 2:3, no potom sa začal strelecký koncert Janky Barátovej, ktorá osem z deviatich strelených gólov zaznamenala práve v prvom polčase. Iuventa aj jej zásluhou následne dosiahla šesťgólovú šnúru a po presnom zásahu tejto ľaváčky bolo v 13. minúte 9:2. Michalovčanky posilnené aj rekonvalescentkou po zranení Laurou Geričovu, naďalej svojho súpera valcovali. Dobre bránili a z obrany vychádzali do zničujúcich protiútokov. Po jednom z nich a presnej strele Barátovej vyhrávali už v 16. minúte desaťgólovým rozdielom (14:4). Hneď nato sa presadili Dziurová s Chorovskou a lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ani ten však obraz hry nezmenil, keďže na výborne hrajúce domáce dnes hostky nemali. V 18. minúte po góle Barátovej bolo 18:5, o tri minúty neskôr po brejku Holešovej už 22:6. Tá istá hráčka zvyšovala v 27. minúte na 24:7. V poslednej minúte najskôr Zyková zneškodnila Seredi pokutový hod, potom sa na druhej strane nemýlila Soročinová, gól z hry následne zaznamenala Špendlová, posledné slovo ale patrilo domácim, keď rovnkaou mincou odpovedala Holešová, ktorá gólom zo záverečným klaksónom upravila polčasové skóre na 28:9.

O víťazovi duelu bolo teda rozhodnuté po prvom polčase, no ani v druhom to Michalovčanky nevypustili a naďalej súkali odovzdanému súperovi jeden gól za druhým. Slabšie však hrali v obrane, čo malo za dôsledok aj to, že góly strieľali aj hráčky posledného tímu tabuľky. Hneď v úvode druhého dejstva poslala Dziurová Iuventu do dvadsaťgólového vedenia (29:9). Aj ďalšie minúty patrili Iuvente. Holešová v 42. minúte dosiahla jej štyridsiaty gól (40:14) a zdalo sa, že vytúžená päťdesiatka by naozaj padnúť mohla. Prišlo však mierne poľavenie domácich, čo hostky využili na zníženie. Honbu za päťdesiatým gólom odštartovala v 52. minúte Sofia Nagyová, ktorá upravovala na 43:18. Po ďalšom góle tejto hráčky, ktorá sa presadila aj napriek dvojnásobnému oslabeniu, bolo v 54. minúte 46:18 a päťdesiaty gól bol stále reálny. Nakoniec sa ho domácim hráčkam podarilo dosiahnúť. Dve minúty pred koncom Nagyová ďalším gólom upravila na 50:20. Do konca zápasu ešte padli tri góly a Michalovčanky sa tak mohli tešiť z vysokej tridsaťjeden gólovej výhry 52:21.

Michalovce jun. - Sereď 52:21 (28:9)

Pok. hody: 3/3 - 7/4, vylúčené: 6 - 3. Rozhodovali: Šimko a Štefan - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Zyková - Lešková 1, Dziurová 8, Gerič, Chorovská 2, Soročinová 5/1, Habánková 7/1, Nagyová 8, Ščerbáková 2, Bajčiová 3, Barátová 9/1, M. Holešová 7.

SLÁVIA OA: L. Trojáková - Horváthová 3, Lašáková, Šidlíková, Nováková 3/1, Šuryová 3, Špendlová 8/3, M. Trojáková 4, Bírová.

Zdroj: iuventa michalovce (foto: Peter Brendza)

Uverejnené: 06.12.2014 19:26:20