Juniorky Iuventy s prehľadom doma zdolali Močenok

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí ôsmeho kola prvej ligy žien doma nad Močenkom presvedčivo 34:26 (18:12) a zachovali si domácu neporaziteľnosť v doterajšom priebehu sezóny. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v Zlatnej na Ostrove, tento zápas je na programe v sobotu 22. novembra 2014 o 18.30 hod. Následne ich v nedeľu 30. novembra 2014 o 19.00 hod. čaká predohrávka 11. kola v Trenčíne, nuž a jesennú časť súťaže uzavrú v sobotu 6. decembra 2014 o 15.00 hod. zápasom proti Seredi.

V zápase tabuľkových susedov sa hrala zaujímavá, rýchla hádzaná, v ktorej dominovali domáce hráčky. Tie sa na začiatku zápasu ujali vdenia gólom Bajčiovej, no hostky stihli dvakrát rýchlo odpovedať (1:2). To však bolo prvý a poslednýkrát, čo boli vo vedení. Michalovské juniorky totiž v nasledujúcich minútach ovládli dianie na ihrisku a zaslúžene zvyšovali svoj náskok. V 8. minúte po rýchlom protiútoku Holešovej vyhrávali 5:3, o štyri minúty neskôr po ďalšej rýchlej akcii a zakončení Nagyovej bolo 8:4. Keď v sedemnástej minúte Habánková upravila už na 11:6, trénerka hostí Darina Braunová reagovala oddychovým časom. Ani po ňom sa ale obraz hry nezmenil. Po góloch Habánkovej a Soročinovej v 27. minúte vyhrávala Iuventa 16:9 a pohodlne kontrolovala priebeh zápasu. Močenku sa síce podarilo do polčasovej prestávky mierne znížiť náskok Iuventy, no tá aj tak viedla po prvej tridsaťminútovke pohodlným šesťgólovým rozdielom 18:12.

Hráčky hostí chceli v úvode druhého polčasu znížiť náskok Michalovčaniek, no opak bol pravdou. Prvú päťminútovku totiž prehrali 2:5 a Habánková na začiatku 35. minúty zvyšovala vedenie domácich na 23:14. Deväťgólovým vedením vyhrávali Michalovčanky aj v 40. minúte, kedy Nagyová presným zásahom upravila na 24:15 a takisto aj o osem minút neskôr, kedy táto istá hráčka dávala na 27:18. Keď sa vzápätí presadila aj Soročinová, Iuventa po rpvýkrát v stretnutí viedla rozdielom desiatich gólov (28:18). Táto spojka bola naozaj pri chuti. Po jej treťom góle v rade totiž domáce hráčky vyhrávali v 52. minúte už dvanásťgólovým rozdielom (30:18) a nikto teda nepochyboval o tom, že michalovské juniorky zaknihujú piate domáce víťazstvo v tejto sezóne. Nič na to nezmenili ani záverečné minúty, v ktorých síce Močenok skorigoval na prijateľnejších 26:34, no aj tak dva body ostali v Michalovciach.

Michalovce jun. - Močenok 34:26 (18:12)

Pok. hody: 3/1 - 2/2, vylúčené: 3 - 4. Rozhodovali: Šimko a Štefan - 150 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Zyková - Lešková, B. Ondová, Danková 1, Chorovská, Kniežová, Soročinová 7, Habánková 7, Nagyová 5, Ščerbáková 1, Bajčiová 5, Šimková 5/1, M. Kocaníková, M. Holešová 3.

HK JUNIOR: D. Straňáková - Rábeková 1, Dobišová, Perczeová 4/1, Krokavecová 2, Gregušová, Muranová, Korytárová 5/1, L. Lenčešová 1, V. Lencsesová 7, D. Szarková, Machalíková, Bariová 3, N. Lencsesová 3.

Uverejnené: 16.11.2014 23:02:17