Dukla v gólovej prestrelke rozobrala Prievidzu

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v piatom kole prvej hokejovej ligy nad tímom MŠHK Prievidza vysoko 8:5 a na svoje konto si tak pripísali druhé víťazstvo. Tri góly do siete Prievidžanov zaznamenal Patrik Huňady, dva pridal Ľuboš Fajčák, po jednom zaznamenali Tomáš Banovský, Richard Šechný a Peter Čížek. Zverenci trénera Milana Staša sa najbližšie predstavia v piatok v Trnave.

Štrnásť gólov, z toho opäť osem v sieti súpera, ale prvýkrát v sezóne aj piskot na tribúnach. Taký bol zápas piateho kola prvej hokejovej ligy, v ktorom domáca Dukla dlho nevedela nájsť recept na súpera, ktorý prišiel do Michaloviec iba s trinástimi korčuliarmi. Poďme ale pekne po poriadku...

Úvod zápasu značne ovplyvnili štyri vylúčenia. Až tri boli na strane domácich (Prievidza dokonca zahrávala krátku desaťsekundovú presilovku o dvoch hráčov), no tí sa aj za pomoci po prvýkrát v sezóne od začiatku zápasu chytajúceho Borka ubránili a na začiatku desiatej minúty udreli po individuálnej akcii Tomáša Banovského - 1:0. Odpoveď hostí prišla takmer okamžite. Ani nie po minúte prekonal Tomáš Čičala michalovského golmana – 1:1. Hostia tak rýchlo odpovedali na presný zásah Dukly a preto mohli opäť pokračovať v defenzívnej taktike, ktorá viac ako štyridsať minút slávila úspech. V zostávajúcich minútach prvej tretiny zaujalo akurát sólo Richarda Šechného, ktorý obišiel všetkých hráčov súpera, na brankára Volentiera ale nevyzrel.

Po prvej tretine bolo zrejme v michalovskej šatni rušno, keďže domáci vykorčuľovali ako vymenení. Žiaľ, tentoraz si nepotykali s koncovkou, keď prievidzského golamana prekonali iba raz. V 27. minúte Briják našiel krásne Ľuboša Fajčáka a ten sólo premenil na vedúci gól - 2:1. Ani teraz sa Michalovčania dlho z vedenia neradovali. Presne v polovici zápasu išiel na trestnú lavicu práve strelec druhého michalovského gólu a už po piatich sekundách Borka prestrelil Ivan Černý. Následne domáci búšili do súpera, paradoxne však mohli inkasovať, no Pavol Borko sa tentoraz pri šanci Kovalíka vyznamenal. V záverečných minútach si Michalovčania vytvorili tlak, gól ale neprichádzal. Najskôr netrafil z dvoch tretín opustenú bránu Majerník, no a že sa dá zahodiť aj nemožné ukázal Tomáš Banovský, ktorý pri opustenej bráne hostí trafil iba do hokejky bezmocného Volentiera. Nečudo tak, že po dvoch tretinách sa ozýval z tribúny piskot na adresu domácich.

Tých to nabudilo do záverečnej časti a v nej už jasne dominovali. Naštartoval ich presilovkový gól Ľuboša Fajčáka a potom, keď sa v priebehu jednej minúty presadili Patrik Huňady, Richard Šechný a opäť Huňady, bola za stavu 6:2 vymaľované a na striedačku si to namieril aj brankár hostí Volentier, ktorého vymenil Borároš. V 52. minúte bolo po góle Čížeka už 7:2. Hostia reagovali oddychovým časom a hneď po ňom sa presadil Kovalík, a následne z presilovky aj Ivan Černý - 7:4. V samom závere sa ešte skóre menilo na oboch stranách. Svoj prvý hetrik v seniorskom drese uzavrel Patrik Huňady a posledné slovo v zápase patrilo hosťom, ktorí využili hrúbku v domácej obrane a Budiak stanovil zápasové skóre na 8:5.

HK Dukla Michalovce - MŠHK Prievidza 8:5 (1:1, 1:1, 6:3)
Góly: 10. Bánovský (Linet, Zorvan), 27. Fajčák (Čížek, Briják), 42. Fajčák (Šechný, Šterbák) pres/1, 49. Huňady (Kubát, Schnelly), 49. Šechný (Fajčák), 50. Huňady (Čížek), 52. Čížek (Šechný, Fajčák) pres/1, 58. Huňady (Fedorko, Schnelly) – 11. Čičala (Piják), 31. Černý (Čičala) pres/1, 52. Kovalík (Čičala, Piják), 58. Černý (Čičala) pres/1, 60. Budiak (Beňadik, Mendel)
Vylúčení: 8:6. Presilovky: 2:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba – Hric, Pribula. Divákov: 900.
HK DUKLA:  Borko - Šterbák, Drotár, Buraľ, Urban, Briják, Kubát - Fajčák, Šechný, Čížek - Podsedlý, Majerník, Halás - Linet, Zorvan, Banovský - Huňady, Schnelly, Fedorko.
MŠHK: Volentier (49. Borároš) - Černý, Hús, Beňadik, Slota, Škrak - Kovalík, Čičala, Piják - Mendel, Môcik, Budiak - Kováč, Uharček

Uverejnené: 24.09.2014 20:48:28