Juniorky Iuventy v úvodnom kole porazili bratislavský Inter

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom kole prvej ligy žien doma nad favorizovaným Interom Bratislava 27:21, keď už do prestávky vyhrávali 15:10. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom kole predstavia v Topoľčanoch, tento duel je na programe v sobotu 27. septembra 2014 o 13.00 hod. Doma ich uvidíme o dva týždne proti víťazovi uplynulého prvoligového ročníka Nesvadom.

Aj v zápase junioriek sa bolo na čo pozerať. Obaja aktéri, ktorí v minulej sezóne patrili k špici tabuľky a podobné ambície majú aj teraz, totiž podali na prvoligové pomery kvalitné výkony. Lepšie začali domáce hráčky. Tie po góle Veroniky Habánkovej vyhrávali v 6. minúte 4:1 a v 13. minúte zase po presnom zásahu Šimkovej 7:3. Keď v dvadsiatej minúte dávala Habánková na 10:4 zdalo sa, že domáce absolvujú pohodový zápas. Nič sa na tom nemenilo ani v 26. minúte, kedy po góle Dziurovej bol stav 13:6. Záverečné minúty prvého dejstva ale vyšli lepšie Interu, ktorý poslednú štvorminútovku vyhral 4:2 a vykresal tak nádej na lepší výsledok, keď po polčase bolo 15:10.

Úvod druhého dejstva vyšiel takisto lepšie Iuvente. Tá po presnom zásahu Kišikovej vyhrávala v 34. minúte 18:12 a jej hráčky v pohode kontrolovali priebeh zápasu. Potom sa však začala karta obracať. Hostky sa začali čoraz viac osmeľovať a pätnásť minút pred koncom si tréner Iuventy František Urban za stavu 20:17 musel zobrať oddychový čas. Hneď po ňom sa strelecky presadila Čurilová a tak bol štrnásť minút pred koncom za stavu 20:18 zápas úplne otvorený. Lešková s Nagyovou síce Iuventu dostali do pohodového štvorgólového vedenia, no následne dvoma gólmi odpovedali aj Interistky a dvojgólový rozdiel medzi oboma tímami ostával aj v 55. minúte, kedy sa zo sedemmetrového hodu nemýlila Pončáková (23:21). Absolútny záver zápasu však vyšiel lepšie domácej Iuvente. Tá sa po presných zásahoch Šimkovej s Grobelníkovou ujala štvorgólového vedenia 25:21, na čo trénerka hosťujúceho tímu Jana Kuťková zareagovala oddychovým časom. Ani ten však jej zverenkám nepomohol. V samom závere sa totiž presadili ešte Šimková s Grobelníkovou, ktoré tak stanovili zápasové skóre na 27:21 v prospech domácej Iuventy.

Michalovce jun. - Bratislava 27:21 (15:10)

Pok. hody: 0 - 4/4, vylúčené: 4 - 0. Rozhodovali: Cibere a Palovčák - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Hurčíková, Zyková, Čičáková - Lešková 3, Dziurová 2, Chorovská 1, Habánková 5, Kišiková 2, Danková, Nagyová 2, Šimková 6, Barátová 1, Soročinová 1, Ščerbáková 1, Grobelníková 3, Kocaníková.

INTER: Múdra - Lavrinčíková, Darászová 2, Zamečníková 5, J. Kalmánová 2, P. Kalmánová 2, Čurilová 2, Šebestová 3, Pončáková 8/4, Staršíchová 1, Tomeková.

Zdroj: iuventa michalovce, foto: Peter Brendza

Uverejnené: 21.09.2014 19:44:23