Florbalisti prehrali

Cez víkend (27. 3. a 28. 3.) odohralo družstvo FBK Michalovce ďalšie dva zápasy v 3. regionálnej lige.

V sobotu sa na domácej palubovke stretli po prvýkrát s tímom FBC Predator Sabinov. Domáci do zápasu nenastúpili s najsilnejšou zostavou a v bránke sa predstavil mladý, len 15-ročný a zatiaľ málo neskúsený Hežely. Aj preto bola úvodná tretina v réžii hostí zo Sabinova a vyhrali ju v pomere 5:0. V druhej tretine domáci zlepšili obranu, ale v 9. minúte prišiel skrat a v priebehu nasledujúcich 5-tich minút inkasovali 6 gólov. Po druhej tretine za stavu 2:12 bolo o zápase rozhodnuté. Tretiu tretinu nedohral domáci hráč Ondič pre zranenie.

FBK Michalovce – FBC Predator Sabinov 5:16 (0:5, 2:7, 3:4)
FBK MI:Hežely, Kostovčík, Puchír, Bartoš, Dufinec, Moravec, Kadlec, Mikuš, Stripai, Zuhan, Štefan, Ondič, Adam.

V nedeľu sa v odvetnom zápase v michalovskej novej športovej hale proti Michalovciam postavili hráči z Prešova. Domáci hráči nastúpili len s dvoma pätkami. Prvú tretinu s hosťami dokázali hrať vyrovnanú hru, dokonca viedli aj 2:1, no napriek tomu úvodných 20 minút prehrali 2:4. Druhú tretinu si domáci hráči prakticky prehrali sami, keď góly inkasovali hlavne po vlastných chybách v obrane. Do tretej tretiny sa nastupovalo za stavu 4:11. Tretina prebiehala pod jasnou taktovkou hostí.

FBK Michalovce – FBC Mikuláš Prešov 5:20 (2:4, 2:7, 1:9)
FBK MI: Hežely, Puchír, Kostovčík, Bartoš, Moravec, Kadlec, Stripai, Zuhan, Štefan, Matina P., Adam, Sabol, Ondič.
Najbližšie zápasy by mali odohrať hráči FBK Michalovce cez víkend 17. – 18. 4.