Michalovce sa dočkali skalpu Rimavskej Soboty

Futbalisti michalovského MFK Zemplín sa po dlhých pätnástich rokoch dočkali víťazstva nad Rimavskou Sobotou. V sobotňajšom súboji 24. prvoligového kola zdolali Gemerčanov 1:0 gólom kapitána Ľubarského z pokutového kopu v 80. minúte. Pre domácich to bolo zároveň zavŕšenie tzv. anglického týždňa, keď predtým odohrali stretnutia v Lučenci a Zlatých Moravciach. Teraz ich čaká dvojtýždňová prestávka, keďže ich najbližší súper FK Mesto Prievidza bol zo súťaže vylúčený.

MFK Zemplín v stredu odohral náročný zápas na ihrisku lídra súťaže v Zlatých Moravciach, kde prehral až po dvoch góloch v nadstavenom čase. Na michalovských hráčov zrejme doľahla únava, pretože takmer dve tretiny stretnutia sa nevedeli dostať do tempa a na vyššie obrátky zapli až v záverečnej štvrťhodine.

Ako prví mohli skórovať hostia, najprv v druhej minúte Koristek zblízka minul bránu a zanedlho po centri tohto hráča nemieril presne volejom ani Líška. Domáci odpovedali v 10. minúte, po rohu Ľubarského sa lopta odrazila k Zahradníkovi, ktorý z prvej minul bránu. V 26. minúte sa k strele odhodlal domáci kanonier Sninský, ale trafil iba bočnú sieť. Gemrečania sa dostali k slovu v 42. minúte, Husaník z otočky brankárka Pillára neprekvapil. Po prestávke mali síce viac z hry Michalovce, ale ich tlak bol jalový. Za zmienku stojí iba v 63. minúte akcia Pavlovčáka, po ktorého centri mieril Gamkrelidze volejom vedľa. Až v závere sa bolo na čo pozerať. V 78. minúte si dorastenec Mihok prudkou strelou vypýtal rohový kop, ktorý sám zahral a po odrazenej lopte ho hosťujúci obranca Zvara fauloval, z čoho rezultoval pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil kapitán domácich Ľubarskij a strelou do opačného rohu nedal brankárovi Fedorovi šancu - 1:0. To však nebolo všetko, pretože hostia mohli už o štyri minúty vyrovnať, ale Levický v čistej šanci zaváhal a zanedlho rovnako zlyhal aj kapitán Rimavskej Soboty Rubint. V samom závere mali Michalovce viacero možností na gólovú poistku, ale keďže im v zakončení chýbal potrebný kľud, ostalo pri výsledku 1:0

MICHALOVCE - R. SOBOTA 1:0 (0:0)

GÓL: 80. Ľubarskij (11 m). ŽK: Zahradník - J. Líška, Levický. ROZHODCA: Fajčík - 433 divákov.
MFK ZEMPLÍN: Pillár - Blahuta, Vajda, Mižík, M. Pyrka - Ľubarskij, Šitov (68. Mihok), Pavlovčák, Zahradník (73. Viskup) - Sninský, Gamkrelidze (90. Hreško).

MŠK: Fedor - Zvara, Živanovič, Geri, Morháč - Koristek (88. Juhász), Rubint, Husaník (72. Pisár), Levický, Vargic (85. Breškovec) - J. Líška.

Zvyšné výsledky 24. kola: Liptovský Mikuláš - LAFC Lučenec 4:1 (1:1), Púchov - Šaľa 2:1 (2:0), Zlaté Moravce - Trenčín 0:0. Mimo súťaž: Dolný Kubín - Malajzia 21 2:3 (0:1).