Prvá prehra MFK Zemplín

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v 5. kole DOXXbet ligy skupina Východ na pôde Rimavskej Soboty 1:2, hoci do polčasovej prestávky vyhrávali po góle Bayóna 1:0. O tom, že tri body ostanú na Gemeri rozhodol v druhom polčase Tomáš Chovanec, MFK Zemplín navyše prišiel aj o brankára Matúša Kiru, ktorý inkasoval po hodine hry červenú kartu. Touto prehrou Zemplínčania nielen že utrpeli prvú porážku v sezóne, ale prišli aj o prvé miesto tabuľky, na ktorom ich vystriedali hráči MFK Lokomotíva Zvolen. Práve Zvolenčanov privítajú zverenci trénera Františka Šturmu v rámci 6. kola v sobotu 30. augusta o 19.30 a pôjde tak o priamy súboj o lídra tabuľky. Ešte predtým začnú Michalovčania svoju púť aj v Slovnaft Cupe, v ktorom sa v strede týždňa predstavia na pôde štvrtoligovej Štrby, kde ich čaká dohrávka druhého kola.

Nedohral. Brankár Matúš Kira inkasoval po hodine hry červenú kartu.

MŠK Rimavská Sobota - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)

Góly: 58. a 64. T. Chovanec (druhý z pok. kopu) - 34. Bayón

Žlté karty: 26. Morháč, 72. Zahranychnyy, 76. Kotľar - 31. Kunca

Červené karty: 70. Morháč (po druhej žltej karte) - 61. Kira (za faul v čistej šanci)

Rozhodovali: Somoláni - Jankovič, Vician.

Divákov: 305.

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Gallo, Vernon, Rabiňák (73. Calvo) - Turik, Podhorín - Kunca (63. Raška), Bayón, Regáli (46. Koscelník) - Streňo.