Vo finále Real s Valenciou, domáci MFK Zemplín o piate miesto

Tretím hracím dňom vyvrcholili na futbalovom turnaji dorastencov do 17 rokov Michalovce Cup základné skupiny. V prvom stretnutí dňa zdolali v priamom súboji o prvenstvo v B. skupine hráči FC Valencia poľskú Legiu Varšava 2:0 (0:0) a v druhom zápase nestačili michalovskí dorastenci na Real Madrid, ktorému podľahli hladko 1:4. Kráľovský klub si týmto víťazstvom vybojoval prvé miesto v A. skupine (v jeho prospech rozhodlo o jeden gól lepšie skóre) a v piatok o 20.00 si tak jeho hráči zmerajú sily o celkového víťaza piateho ročníka tohto futbalového turnaja s FC Valenciou. Ešte predtým nastúpi domáci MFK Zemplín Michalovce v súboji o piate miesto s Duklou Praha (16.00) a FC Barcelona proti Legii Varšava (18.00).

A. SKUPINA

MFK Zemplín Michalovce - Real Madrid 1:4 (1:3)

MFK Zemplín Michalovce - Real Madrid CF 1:4 (1:3), na strely zo značky PK 1:3

Góly: 25. Vajs - 35. a 45. Martin Alcantara, 17. Mendoza, 36. Llario

ŽK: 12. Poprik, 43. M. Bednár, 50. D. Sopata - 32. Martin, 62. Carrera

Rozhodoval: Straka - 1 700 divákov

MFK ZEMPLÍN: Dráb - Kimák (48. A. Horváth), A. Kuľha, Poprik (70. R. Kiš), D. Petro - D. Sopata (70. Vinc), M. Bednár, P. Kolesár, Vajs, R. Lukáč (70. Š. Sabol) - M. Zlacký (70. Ciganoc)

REAL: Verdejo - Hakimi, Martin, Carrera (77. Saddiki), Cedevilla (51. Guillén) - Mendoza (77. Malnado Nogueras), López Teruel (51. Jimenéz), Rodriguez Arnaiz, Llario (77. Miarnau), Martin Alcantara (58. Brea Bernabé) - Alcón (58. Hernandez Cruz)

Od úvodu zápasu na ihrisku dominovali hostia. Pred slabou diváckou návštevou mohol najskôr rozvlniť sieť v 8. minúte Francisco Javier Llaria, ktorý sa po chybe obrany MFK snažil lobom obhodiť Tomáša Drába v domácej bráne, no jeho pokus skončil tesne vedľa. Čo sa nepodarilo jemu, podarilo sa v 17. minúte Mendozovi, keď popod vybiehajúceho Drába otvoril skóre zápasu - 0:1. Domáci zapli na vyšší plyn. Najskôr mal vyrovnanie na hlave René Lukáč, jeho pokus ale smeroval mimo tri žrde. V 25. minúte však už bolo vyrovnané, keď bol na konci učebnicovej akcie domáci kapitán Jozef Vajs - 1:1. Eufória Michalovčanov ale dlho netrvala. Absolútne im nevyšiel záver prvého dejstva. Najskôr v 34. minúte dostal Real opäť do vedenia Alcantara a potom o dve minúty neskôr skóroval aj Francisco Javier Llario. Dvojgólové vedenie hostí ukľudnilo a tí po šiestich minútach druhého dejstva Alcantarom rozhodli, že si po roku opäť zahrajú vo finále Michalovce Cup - 1:4.

Legia Varšava - Valencia CF 0:2 (0:0), na strely zo značky PK 2:3

Góly: 52. a 65. Navarro Aliaga (prvý z 11 m)

ŽK: 68. Andani (Valencia)

Rozhodoval: Sedlák - 1 700 divákov

LEGIA: Majecki - Majenski (62. Klimala), Matachonski, Zyro, Ostronski, Leleno, Waniek (62. Cichocki), Sobczyk (68. Piatek), Aftyka (68. Rybak), Wiszorowski (41. Stec), Napora (41. Czarnowski)

CF: Andani - Ruiz Pérez, Navarro Aliaga (70. Farisato Ferro), Llamas Sánchez (64. Giner Albero), Garcia Valles, Rivero Sabater, Fuentes (70. Martínez Roca), Osuna (64. Borrel-Penades), Sierra Mateos, Fuertes (77. Arrinas Herrera), Martínez Muela