MFK Zemplín so šťastím zdolal rezervu MFK Košice

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce uspeli aj v druhom kole DOXXbet ligy, keď na domácom trávniku po dvoch góloch španielského legionára Vernona zdolali rezervu MFK Košice 2:1 (1:0). Zverenci Františka Šturmu sú tak po dvoch kolách druhej najvyššej súťaže stopercentní. V najbližšom kole sa predstavia už na súperovej pôde, keď v sobotu 9. augusta absolvujú duel na ihrisku Tatrana Prešov, doma ich uvidíme o dva týždne, keď v jarmočnú sobotu 16. augusta privítajú o 19.30 ďalšieho ašpiranta na popredné umiestnenie Partizán Bardejov.

Tréner František Šturma urobil oproti zápasu prvého kola v základnej zostave jedinú zmenu, keď od začiatku duelu nastúpil v strede poľa miesto španielského legionára Bayóna Stanislav Danko. Jeho zverenci mali úvod zápasu ako z partesu. Hneď v tretej minúte fauloval v pokutovom území Martina Koscelníka hosťujúci Hirjak a hlavný rozhodca Molitoris nariadil pokutový kop. Ten bezpečne premenil Vernon, ktorý tak poslal domáci MFK do vedenia 1:0. Strelený gól však Michalovčanom viac uškodil, ako pomohol a vo zvyšnom čase prvého dejstva mali viac z hry mladí Košičania. V 15. minúte mohlo byť vyrovnané, keď po vynikajúcom centri kapitána hostí Pavuka hlavičkoval z päťky nepresne Tomáš Kubík. O štyri minúty neskôr mohli udrieť gólovo aj domáci, Streňovú štipľavú jedovku spoza šestnástky však brankár hostí Stanislav Pella vytlačil na rohový kop. Zvyšné minúty prvého dejstva veľa vzruchu nepriniesli. Hra sa odvíjala prevažne v strede poľa a futbal v podaní obidvoch tímov divákov určite neuspokojil.

Podobné to bolo aj v druhom dejstve, no divákov zaujali aspoň šance na oboch stranách. Domáci mali v úvodnej dvadsaťpäť minútovke na kopačkách štyri čisté šance na navýšenie svojho vedenia. Najskôr hneď na začiatku druhého polčasu zlyhal zočí - voči súperovmu brankárovi Martin Regáli, potom v 52. minúte výborne odcentroval Perez a Koscelníkovu strelu brankár Pella s končekmi prstou vytlačil na rohový kop, o štyri minúty neskôr nedorazili Michalovčania do siete loptu po strieľanom centri Koscelníka, no a poisťovací gól nepridal v 68. minúte ani Jakub Grič, ktorý nezúžitkoval na svoj premiérový seniorský gól vynikajúcu prácu Erika Streňa a svoj strelecky pokus poslal tesne vedľa košickej brány. Za nepremenené tutovky prišiel trest na druhej strane, keď sa z ničoho nič presadil iba sedemnásťročný Milan Dimun. Michalovčania boli po vyrovnávajúcom góle ako obarení a chvíľu na to mohli inkasovať opäť. Po pravej strane unikol Perézovi Boris Gáll a už prekonaného Kiru zastúpil na bránkovej čiare stopér Vernon, ktorý skĺzom vykopol loptu smerujúcu do brány. Potom však domáci zapli na vyššie obrátky. Trénerovi Šturmovi opäť vyšli striedania, keď trojica Gamkrelidze, Bayón a Leško oživila ofenzívnu hru jeho tímu. V 81. minúte Leškovu tvrdú strelu zrazila obrana hostí na rohový kop a o päť minút neskôr sa mohol do streleckej listiny zapísať aj Gamkrelidze, ktorého strelu smerujúcu pod brvno vytlačil brankár hostí na rohový kop. Michalovčania však išli ústrety ku gólu a ich snaha bola korunovaná v 87. minúte. Striedajúci Bayón odcentroval na prednú žrď a Vernon hlavou rozhodol o tom, že tri body ostanú opäť na Zemplíne. Nič na tom nezmenila ani 90. minúta a šanca striedajúceho Patrika Vansa, ktorého pokus vytlačil Kira bravúrne na rohový kop.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Košice B 2:1 (1:0)
Góly: 4. a 87. Vernon (prvý z pokutového kopu) - 71. Dimon
Žlté karty: 14. Perez, 90. Streňo - 63. Vancák.
Rozhodovali: Molitoris - Benko, Perát.
Divákov: 1140.

MFK ZEMPLÍN: Kira - Perez, Michal Gallo, Morlacchi, Rabiňák - Grič - M. Koscelník (79. A. Leško), S. Danko (46. Bayón), Turík, M. Regáli (62. Gamkrelidze) - Streňo.

MFK B: Pella - Benetka, Jonec, Ndiaye, Hirjak - T. Kubík (57. Horodník), Dimun, Vancák, F. Pavúk (70. Jano) - Gáll (79. Vansa), Trebuňák.

Ostatné výsledky 2. kola DOXXbet ligy skupina Východ

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MŠK Rimavská Sobota 1:0 (1:0),  MFK Tatran Liptovský Mikuláš - Slavoj Trebišov 1:2 (1:1), MFK Dolný Kubín - 1. FC Tatran Prešov 0:3 (0:1), FK Poprad - Partizán Bardejov 2:0 (0:0), FC Lokomotíva Košice - MFK Lokomotíva Zvolen 0:2 (0:2)