Iuventa zdolala Šaľu a je siedmykrát majstrom!

Michalovské hádzanárky to nakoniec dokázali. V rozhodujúcom piatom zápase pokorili Šaľu aj po tretíkát v sérii a po víťazstve 28:27 (16:9) sa tešia zo svojho siedmeho majstrovského titulu!

Vo vynikajúcej atmosfére, o ktorú sa pričinili oba fanúšikovské tábory, sa hrala výborná moderná hádzaná. V úvode duelu o všetko sa viac darilo domácej Iuvente, ktorá išla v 7. minúte po dvoch góloch Trehubovej do vedenia 3:1. Michalovčanky výborne bránili a za obranou stále spoľahlivá Gubiková, ktorá marila hostkám jednu šancu za druhou. Po jej dvoch úspešných zákrokoch a presných zásahoch Tobiašovej s Horňákovou si za stavu 6:2 v 10. minúte zobral tréner Dusla Rudolf Petrikovič svoj prvý oddychový čas. Po ňom síce Szarková znížila na 6:3, no v 18. minúte sa najskôr presadila Holešová a po ďalšom góle Tobiašovej viedli domáce hráčky päťgólovým rozdielom (9:4). Iuventa aj naďalej pokračovala vo výbornej obrane a keď sa k tomu opäť pridala vynikajúca Gubiková, v 23. minúte si za stavu 13:7 zobral tréner hostí ďalší oddychový čas. Ani ten ale rozbehnuté domáce nezastavil, keďže hneď po ňom ukrajinská legionárka Kučerová vyhnala z brány svoju krajanku Oleksandru Krebs (14:8). Aj v ďalších minútach prvého dejstva bola lepšia Iuventa a Holešová tesne pred záverom prvého dejstva upravila na polčasových 16:9.

Sedemgólový polčasový rozdiel dával Michalovčankám obrovské nádeje na siedmy slovenský titul. Hostky sa síce v druhom polčase začali nebezpečne doťahovať, no Iuventa bola celý zápas vo vedení a zaslúžene ho dotiahla do víťazného konca. V 44. minúte Kodajová znížila na 20:16 a tréner Iuventy Ján Packa reagoval oddychovým časom. Aj po ňom sa Duslo čoraz viac gólovo doťahovalo. V 47. minúte znížila Kodajová na 21:18 a o tri minúty neskôr Demajová dokonca na 23:21! Následne však Iuventa kontrovala dvoma gólmi z krídla, keď sa presadili Holešová so Szollosiovou a domáce hráčky tak definitívne zlomili húževnatý odpor svojho finálového rivala. Tomu sa síce v samom závere podarilo znížiť na rozdiel jedného gólu - 28:27, no aj tak sa z titulu tešili domáce hádzanárky.

Michalovce - Šaľa 28:27 (16:9)

Pok. hody: 5/3 - 5/5, vylúčené: 1 - 2. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 1600 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Medveďová - Kiridžič 2, M. Holešová 3, Kucher 3, Szöllösiová 1, R. Vargová, Habánková, Horňáková 5, Nagyová, Tobiašová 6/1, Wollingerová, Trehubova 8/2, Kovaličková.

DUSLO: Grandtnerová, Haládiková, Krebs - Bujnochová, Trochtová 2, Blehová, Klučková, Bíziková 2, Kodajová 7/2, S. Kováčová, Pócsiková, Demajová 1, Darázsová, Tulipánová, Szarková 10/3, Súkenníková 5.