Iuventa po dráme vedie 2:0 a je blízko k siedmemu titulu

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom stretnutí finálovej série národného play-off nad Duslom Šaľa, tentoraz po obrovskej dráme 23:21, keď na začiatku druhého polčasu ešte prehrávali aj o šesť gólov 9:15. Zverenky trénera Jána Packu majú na rane tri mečbaly, ten prvý môžu využiť už na budúcu sobotu 17. mája 2014 v Šali, keď je o 18.00 hod. na programe tretí duel finálovej série medzi Duslom a Iuventou.

Michalovská Chemkostav aréna zažila konečne finálový zápas s tým pravým nábojom a dramatickosťou. Hosťujúce Duslo bolo 57. minút duelu vo vedení, no nakoniec Iuventa bojovnosťou a aj s dávkou šťastia strhla druhý finálový zápas na svoju stranu a v sobotu bude mať v Šali prvý mečbal...

Úvodné dejstvo patrilo hosťujúcemu Duslu, ktoré bolo lepšie vo všetkých aspektoch hry. V 6. minúte dávala Súkenniková na 3:1 a po dvoch góloch Kodajovej v rade si za stavu 6:2 v 10. minúte zobral tréner Iuventy Ján Packa oddychový čas. Ten jeho zverenky na istý čas naštartoval, keďže šnúrou troch gólov znížili na rozdiel jedného gólu a po presnej strele Trehubovej bol v 12. minúte stav 5:6. Duslo v tomto momente viackrát stroskotalo na Gubíkovej a navyše jeho hráčky nevyužili aj viacero dobrých streleckých príležitostí, čim ešte viac nepotrestali slabú hru domácich. Tie sa pri absencii Rebičovej nevedeli naštartovať, a tak nečudo, že sedem minút pred koncom prvého dejstva prehrávali po góle Bizíkovej 7:10. Aj úplný záver prvého polčasu vyšiel lepšie hostkám. Najskôr na začiatku poslednej minúty skórovala Demajová a v záverečných sekundách aj s klaksónom Trochtová upravila polčasové skóre na 9:14.

Ani úvod druhého polčasu neukazoval, že môže nastať zmena v zápase. Hneď v úvode skórovala Szarková, ktorá poslala svoj tím do šesťgólového vedenia – 9:15. Vzápätí Iuventa odpovedala dvoma gólmi v rade a zdalo sa, že sa môže naštartovať. Rovnakou mincou však odpovedali aj hostky a v 38. minúte bolo po góle Bizíkovej opäť o šesť - 11:17. Michalovčanky následne zdvihli hlavy a troma gólmi v rade sa vrátili do zápasu. Tobiašová na začiatku poslednej dvadsaťminútovky upravila na 14:17 a lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil, keďže po góloch Horňákovej s Tobiašovou bol v 43. minúte stav 16:17. Hostky opäť zdvihli hlavy a dvoma gólmi po sebe sa dostali znova do trojgólového vedenia (16:19). Domáce hádzanárky ale v poslednej desaťminútovke ovládli dianie na palubovke. Tri minúty pred koncom sa podarilo Tobiašovej vyrovnať na 21:21 a od tohto momentu sa gólovo presadili iba domáce. Tie po góloch Szollosiovej s Tobiašovou nakoniec zvrátili priebeh duelu na svoju stranu a po výhre 23:21 sú blízko k siedmemu majstrovskému titulu.

Michalovce - Šaľa 23:21 (9:14)

Pok. hody: 5/4 - 3/1, vylúčené: 2 - 7, navyše ČK: 49. Trochtová (Šaľa, za tri výlúčenia). Rozhodovali: Baďura a Ondogrecula - 700 divákov.

IUVENTA: Gubiková, Zykova, Medveďová - Kiridžič 1, M. Holešová, Szöllösiová 6, Kostelná, R. Vargová, Habánková 1, Horňáková 2, Nagyová, Tobiašová 9/4, Wollingerová 1, Trehubova 3, Kovaličková.

DUSLO: Grandtnerová, Haládiková, Krebs - Bujnochová 2, Trochtová 3, Blehová, Bíziková 4, Kodajová 7/1, Pócsiková, Demajová 2, Tulipánová, Szarková 2, Súkenníková 1, Sláviková.

Uverejnené: 11.05.2014 13:12:06