Juniorky michalovskej Iuventy vyprášili lídra súťaže

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri 19. kola I. ligy žien nad lídrom tabuľky UDHK Nitra presvedčivo 32:27 (17:11) a prerušili tak sériu svojho súpera, ktorý predtým zaznamenal sedem víťazných zápasov v rade. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia na budúcu sobotu 10. mája 2014 o 18.00 hod. v Nesvadoch. Doma ich uvidíme o dva týždne v súboji s Bánovcami nad Bebravou.

Michalovské juniorky zvládli zápas proti lídrovi súťaže na výbornú. Od úvodu boli lepším tímom a v 7. minúte sa po presnej strele Radky Vargovej ujali vedenia 4:1. Zverenky trénera Františka Urbana výborne bránili a navyše mali v bráne obrovskú oporu Adrianu Medveďovú. Tá už v prvom dejstve predviedla viacero pekných zákrokov a aj jej zásluhou viedla Iuventa po góle Ivany Kocanovej v 13. minúte 7:3, na čo lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten Nitránkam trochu pomohol, keďže po góle Königovej bol v 21. minúte stav 10:8. Vzápätí však Iuventa kontrovala štyrmi presnými zásahmi v rade a po góle navrátilkyne Julii Kučer (za slobodna Bachyrieva) vyhrávali v 26. minúte šesťgólovým rozdielom 14:8. Ukrajinská legionárka úradovala aj na začiatku poslednej minúty, kedy dávala na 17:10, posledné slovo ale patrilo hostkám, ktoré zásluhou Hanakovičovej zo sedemmetrového hodu upravili polčasové skóre na 17:11.

Ani v druhom polčase Michalovčanky nepustili svojho súpera do zápasu a naďalej same kontrolovali priebeh hry. Šesťgólové polčasové vedenie si držali aj na začiatku 35. minúty, kedy Radka Vargová dávala na 20:14. Vzápätí ich opäť podržala Adriana Medveďová v bráne, ktorá predviedla ďalšie dva výborné zákroky a z následného brejku Ščerbáková upravila na 21:14. Hostky sa však nezvdávali a po góle Kisovej v 42. minúte znížili na 22:17. Michalovčnky ale drámu nepripustili. Za tohto stavu zapli na vyššie obrátky a po ďalšom presnom zásahu Vargovej vyhrávali v 46. minúte už desaťgólovým rozdielom (27:17). Vysoké vedenie zrejme spôsobilo u nich uspokojenie, čo hostky využili na zníženie, keď Konigová upravila v 52. minúte na 28:22. Vzápätí však presne mierili Tabková s Kocanovou, ktoré definitívne zlomili odpor húževnatého súpera (30:22). Záver zápasu sa už len dohrával a Nitre sa ešte podarilo znížiť na päťgólový rozdiel, keď na konečných 32:27 spolu so záverečným klaskónom upravila Kristína Kisová.

Michalovce jun. - Nitra 32:27 (17:11)

Pok. hody: 0/0 - 4/3, vylúčené: 5 - 1. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 50 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Medveďová - Kucher 4, Dziurová 5, Šimková, Vargová 3, Kniežová 5, Tabaková 4, Danková, Nagyová 1, Habánková 1, Ščerbáková 2, Kocanová 4, Kišiková 3, Chorovská, Lešková.

UDHK: S. Csáková - Kóňová, Jablonická 4, Hanakovičová 4/2, Horváthová, Danišová 1, J. Vargová 10/1, Kisová 4, Konigová 3, Czuczorová 1.

Uverejnené: 03.05.2014 16:53:02