Iuventa v pohodlnom tempe zdolala Užhorod

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v stredajšom prípravnom stretnutí doma nad ukrajinským majstrom Karpaty Užhorod 36:28 (18:12), vďaka čomu si vyplnili takmer trojtýždňovú prestávku bez hernej previerky. Zverenky trénera Jána Packu sa najbližšie predstavia už v piatok 2. mája 2014 o 19.15 hod. v Modre proti ŠKP Piccard Senec v treťom stretnutí národného semifinále play-off.

Aj keď išlo iba o priateľské stretnutie, prítomní diváci videli zaujímavú, bojovnú hádzanú. O jej kvalitu sa pričinili obidve strany. Úvod zápasu sa niesol vo vzácnej vyrovnanosti. Súperi sa totiž striedali vo vedení a ani jeden sa nevedel odtrhnúť od toho druhého. Podarilo sa to až v 12. minúte Iuvente, ktorá po rýchlom brejku a presnom zakončení Trehubovej vyhrávala rozdielom štyroch gólov 8:4. Michalovčanky aj naďalej pokračovali v naťahovaní skóre vo svoj prospech. V 20. minúte viedli po góle Kovaličkovej 11:6, o tri minúty neskôr po presnej strele Trehubovej to už bolo 14:8. Vzápätí sa spomenuté hráčky presadili opäť a Iuventa vyhrávala v 24. minúte už o osem gólov - 16:8. Posledná päťminútovka však vyšla lepšie Užhorodu, ktorého hráčky skorigovali na 17:12. Posledné slovo v prvom dejstve patrilo domácej Tobiašovej. Tá z pokutového hodu stanovila polčasové skóre na 18:12.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáce hádzanárky naďalej kráčali pevným krokom za víťazstvom. Po šiestich minútach druhého polčasu vyhrávali po góle Trehubovej opäť rozdielom ôsmych gólov (21:13). Iuventa sa s vysokým vedením neuspokojila. Gólom Szöllösiovej vyhrávali jej hráčky v 41. minúte 24:15 a čakalo sa, kedy sa ujmú desaťgólového vedenia. Stalo sa tak v 53. minúte, kedy Trehubová dávala na 31:21. Domáce hráčky v priebehu druhého dejstva vyhrávali aj o dvanásť gólov, no záver opäť vyšiel lepšie Užhorodu. Zverenky trénera Borisa Petrovského totiž v poslednej minúte znížili na rozdiel ôsmych gólov - 35:27 a keďže obidve družstvá v záverečnej minúte skórovali raz, zápas sa skončil výsledkom 36:28.

Michalovce - Užhorod 36:28 (18:12)

Pok. hody: 5/5 - 5/4, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Mil. Harman a Mar. Harman - 200 divákov.

IUVENTA: Zyková, Medveďová - Kiridžič 3, Szollosiová 5, Rebičová 6, R. Vargová, Habánková 1, Horňáková 3, Nagyová, Tobiašová 5/2, Wollingerová 1, Trehubová 8/3, Kovaličková 4.

KARPATY: Sumaroka, Gajovič, Artemčuk - Umanec 5, Cubina 4, Semal 5, Tarasova 3/3, Lebedeva 5, Kot, Myhovič, Voronova 1, Lezinska 2, Lazaryeva 3.

Uverejnené: 30.04.2014 19:23:44