Finálová prehra 1. BKD, víťazom druhej ligy BK UVLF Košice

Michalovskí basketbalisti na víťaznú trofej v druhej basketbalovej ligy skupina Východ nakoniec nesiahli. Hráči 1. BKD totiž vo finále turnaja Final - Four odohrávajúcom sa v telocvični GPH prehrali s tímom BK UVLF Košice 43:69 (17:32) a v najnevhodnejšom čase tak utrpeli prvú domácu prehru v tomto ročníku, ktorá znamenala, že UVLF obhájil prvenstvo v druhej basketbalovej lige. Na treťom mieste skončili hráči BK Slovenský Orol Levoča, ktorí v súboji o bronz zdolali Esprit Košice 73:63 (50:38).

FINÁLE

1. BKD Michalovce - UVLF Košice 43:69 (17:32)

Štvrtiny: 6:15, 11:17, 12:18, 14:19

Aj keď Michalovčania v tejto sezóne svojho finálového súpera dvakrát zdolali, očakával sa iný zápas, a tak sa aj stalo. Košičania totiž vstúpili do duelu, ktorý rozhodol o víťazovi druhej ligy výborne, keď po prvej štvrtine viedli deväťgólovým rozdielom 15:6. Domácim absolútne nevychádzala streľba, keď nepresne zakončovali aj z vyložených príležitostí. Nečudo tak, že po polčase prehrávali o pätnásť bodov 17:32. Do druhého dejstva vstupovali Michalovčania s cieľom znižovať náskok súpera a pokúsiť sa vrátiť do zápasu. Úvodnými dvoma košmi sa im to z časti darilo (21:32), no potom prišli opäť chvíle hostí, ktorí posledných osem minút tretej štvrtiny vyhrali 18:8 a definitívne tak zlomili odpor Michalovčanov. Tí mali obrovské problémy s obranou UVLF a nenašli na ňu recept až do konca zápasu. V poslednej štvrtine sa už duel iba dohrával a Košičania tak v pohode dokráčali k zaslúženému víťazstvu, ktoré znamená ich obhajobu triumfu v druhej basketbalovej ligy.

Zostava 1. BKD: Holda, Ferenčík, Kováč, V. Mitterpák, Mižák, Šándor, Maškulík, Čuba, Hocman, T. Mitterpák, Janošov.

Zápas o tretie miesto

BK Slovenský Orol Levoča - Esprit Košice 72:63 (50:38)
Štvrtiny:
23:18, 27:20, 7:10, 15:15

Konečné poradie v II. basketbalovej lige skupina Východ: 1. BK UVLF Košice, 2. 1. BKD Michalovce, 3. BK Slovenský Orol Levoča, 4. Esprit Košice.

Uverejnené: 27.04.2014 22:43:51