Muži 1. BKD do finále, v ňom súperom košický UVLF

emifinálový zápasmi začal v sobotu 26. apríla v michalovskej telocvični GPH záverečný Final - Four turnaj štyroch najlepších celkov druhej basketbalovej ligy skupina Východ. Okrem usporiadateľského 1. BKD Michalovce, ktorý sa stal víťazom základnej časti a získal tak právo turnaj organizovať, sa záverečného Final - Four zúčastňujú aj tímy od druhého do štvrtého miesta UVLF Košice, BK Slovenský Orol Levoča a BK Esprit Košice. Semifinálovým súperom michalovských basketbalistov bolo družstvo Esprit Košice, ktoré nakoniec hráči 1. BKD zdolali hladko 71:53 (37:21) a postúpili tak do nedeľňajšieho finále. V ňom narazia na po základnej časti druhý UVLF Košice, keďže vysokoškoláci si poradili s Levočou po výsledku 99:68 (54:29). Finálový duel je na programe v nedeľu 27. apríla o 11.00 v telocvični GPH, ešte predtým príde o 9.00 rad na porazených semifinalistov, ktorí zohrajú súboj o tretiu priečku.

Semifinále

1. BKD Michalovce (1) - BK Esprit Košice (4) 71:53 (37:21)

Štvrtiny: 20:16, 17:5, 22:12, 12:20

Michalovčania od začiatku duelu držali finálový postup vo svojich rukách. O vysokej výhre rozhodli hlavne v druhej a tretej štvrtine. Po ešte vyrovnanej prvej štvrtine, po ktorej viedli iba o štyri body, spustili v druhej časti na svojho súper oheň a síru, čoho dôsledkom bolo šestnásťbodové polčasové vedenie 37:21. Domáci hráči výborne bránili a súpera nepúšťali prakticky do ničoho. V tretej štvrtine ich náskok ešte narástol na 59:33 a v poslednej štvrtine tak mohli Michalovčania ušetriť sily na finálový duel. Aj preto sa v nej Espritu podarilo znížiť na 53:71.

Prezident 1. BKD Ladislav Janošov: "Odohrali sme solídne stretnutie. Chlapci odovzdali na ihrisku všetko, na čom sme sa dohodli. Súpera sme prakticky do ničoho nepustili a preto je podľa mňa naše víťazstvo absolútne zaslúžené. Zápas sme mali pod kontrolou hlavne obranou, v ktorej sme dominovali. Vo finále sa stretnú dve najlepšie družstvá ligy. Hoci sme UVLF v tejto sezóne dvakrát zdolali, čaká nás ťažký súper. Očakávam náročný duel, v ktorom môžu rozhodovať maličkosti a hlavne to, kto si udrží viac síl po náročných semifinálových bojoch. Musíme zamakať hlavne v obrane, kde by sme mali dodržať trend inkasovať pod šesťdesiat bodov. Chýba nám posledný krok a ja verím, že sa nám ho zajtra podarí urobiť. To, že sme možno miernym favoritom a navyše hráme doma mojím zverencom určite nebude zväzovať ruky či nohy. Chlapci totiž už majú niečo odohrané. Skôr sa obávam, že sa môže prejaviť únava, pretože UVLF Košice má širší káder, ako my."