Domáce hradby MFK Zemplín po prvýkrát v sezóne padli

Domáca séria MFK Zemplín bez prehry skončila v čase, kedy to asi nikto nečakal. Michalovskí futbalisti totiž prehrali v rámci 25. kola druhej futbalovej ligy s posledným tímom tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1, keď o ich prehre rozhodol v deväťdesiatej minúte jeden z najlepších hráčov na trávniku Branislav Hanzeľ. Ten tak pripravil pre Zemplínčanov nielen prvú prehru na domácom trávniku, ale aj prvú jarnú porážku.

Branislav Hanzeľ oslavuje strelený gól

Michalovskí futbalisti sa mohli v tejto sezóne spoliehať na domáce prostredie. V ňom stratili v doterajších dvanástich dueloch akurát bod za smolnú remízu 1:1 s rezervou trnavského Spartaka, v ostatných dueloch súperi odchádzali z metropoly Zemplína pokorení. Až prišiel trinásty zápas a posledné družstvo tabuľky MFK Tatran Liptovský Mikuláš, ktorého futbalisti si ako prví z Michaloviec odviezli všetky tri body. A treba povedať, že zaslúžene. Liptáci hlavne v druhom dejstve ukazovali, že umiestnenie na chvoste tabuľky nezodpovedá ich výkonom a takisto aj to, že na družstvo od Laborca vedia zahrať. Michalovčanov prakticky do ničoho nepúšťali a v samom závere udreli po góle Branislava Hanzeľa. Keďže gól prišiel v 90. minúte, domáci hráči už prakticky nemali šancu na vyrovnanie. „Chlapcom nemôžeme vyčítať nasadenie, no dnes sa nám absolútne nedarilo vo finálnej fáze. V prvom polčase sme si vypracovali niekoľko gólových šancí, nedali sme však ukľudňujúci gól a zato sme v druhom polčase pykali. Tá kvalita dneska na našej strane chýbala. Rozhodlo to, že my sme svoje šance nevyužili a na druhej strane hostia jednu svoju áno,“ poznamenal na pozápasovej tlačovej konferencii asistent trénera MFK Zemplín Anton Šoltis, ktorý na stretnutí s novinármi zastúpil hlavného lodivoda Ondreja Dudu.

Jednu zo šancí spálil aj kanonier Michal Hamuľak

Sklamanie divákov mrzí

Zemplínčania tak nepotvrdili výborný vstup do jarnej časti, v ktorom v štyroch zápasoch zaznamenali desať bodov. V prvom polčase síce mali aktivitu na svojich kopačkách, no nedokázali ju pretaviť k úvodnému presnému zásahu, čo posledné družstvo tabuľky kruto potrestalo a po tejto cennej výhre prenechalo „čierneho Petra“ do rúk FK Pohronia. „Aj keď sme mali výborný štart do jari, ľahký duel som nepredpokladal. Moje tušenie sa aj naplnilo. Súper veľmi dobre zavrel svoj priestor a nepúšťal nás prakticky do ničoho. V takýchto zápasoch potrebujete dať rýchlo gól, aby to súper otvoril a to sa nám teraz vypomstilo,“ zdôraznil Anton Šoltis, ktorý aj ďalej pokračoval s kritikou do vlastných radov. „Nemôže sa stať, aby sme v takomto zápase v samom závere inkasovali. Cez prestávku sme si jasne povedali, že musíme byť v útočnej fáze aktívnejší, ostalo ale iba pri slovách. Ten bezgólový stav zväzoval hráčom ruky aj nohy, no a v samom závere prišiel zákonitý trest za naše nevyužité šance. Futbal je o góloch a my sme ich dnes nedali. Nič sa však s tým už robiť nedá. Nemôžeme klesať na duchu a musíme ísť ďalej. Máme pred sebou ďalšie ciele. Chceme skončiť na druhom mieste a tomu podriadime všetko. Škoda tej prehry pred domácim obecenstvom, dúfam že v ďalších zápasoch divákov takto nesklameme.“

Bola, či nebola? Ruky hosťujúceho obrancu sú na domácom útočníkovi a takisto je vidno aj jeho kopačku medzi Kuncovými nohami

Či sa mala pískať penalta necháme na Váš názor...

Veľmi dôležitý moment vyrovnaného duelu nastal v 70. minúte. Vtedy sa striedajúci Dominik Kunca rútil sám na brankára hostí Šavola a po strete s obrancom Kucharčíkom spadol v pokutovom území. Aj z našej fotografie vyplýva, že určitý kontakt medzi hráčmi bol, no píšťalka hlavného rozhodcu Ježíka ostala nemá. Ako videla túto situáciu lavička domácich? „Nechcem sa veľmi vyjadrovať k verdiktom hlavného rozhodcu. Či to bolo na penaltu alebo nie, je len na jeho posúdení. Z môjho pohľadu to bola čistá penalta, aspoň z lavičky to tak vyzeralo. Hlavný rozhodca však bol bližšie a túto situáciu posúdil inak. Viac sa k tomu vyjadrovať nechcem, pretože to nemá význam a stratené body nám to nevráti,“ vrátil sa k spornému momentu asistent trénera MFK Zemplín Anton Šoltis. K nemu treba podotknúť, že pokutový kop sa už zapískal aj za menšie prehrešky. Z nášho pohľadu tam určitý kontakt bol, či sa však penalta pískať mala alebo nie teraz rozhodovať nechceme. Ani to však neospravedlňuje slabý výkon michalovských futbalistov, ktorí v súboji s tímom z chvosta tabuľky výrazne zaostali za očakávaním a ich prehra je absolútne zaslúžená...

Výsledky 25. kola II. futbalovej ligy

ŽP Šport Podbrezová - FC Spartak Trnava juniori 2:0 (0:0)
Góly: 62. a 74. Gerec, ŽK: 64. Vaščák - 45. Augustini, 66. Strapák, rozhodovali: Mastiš - Petríček, Mikulaj, 920 divákov

Partizán Bardejov - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (2:0)
Góly: 43. L. Zápotoka (z pok. kopu), 45. Badalyan - 90. Marián Adam, ŽK: 76. Kuhajdík, 90. Palša - 22. F. Zvara, 42. Marián Adam, 56. Sojka, 90. Orolín, ČK: 84. Sojka (Pohronie), rozhodovali: Očenáš - Chládek, Ádám, 445 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín - MŠK Rimavská Sobota 2:0 (1:0)
Góly: 18. H. Tubonemi, 90. Vilkovský, ŽK: 48. Krištan, 69. V. Pončák, 83. Marušin - 65. Kostúrik, ČK: 61. Válovčan (R. Sobota), rozhodovali: Marhefka - Tomčík, Bóllo, 350 divákov

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Dubnica nad Váhom 0:1 (0:0)
Gól: 90. Svorada, ŽK: 60. Fehervári, 88. Čurgali - 85. Urminský, 86. Janco, 90. Mejič, rozhodovali: Solománi - Bednár, Jankovič, 327 divákov

MFK Zemplín Michalovce - MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:1 (0:0)
Gól: 90. Hanzeľ, ŽK: 82. Šimčák - 6. Latiak, 25. Hanzeľ, rozhodovali: Ježík - Bobko, Žákech, 1280 divákov

ŠK SFM Senec - FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)

Góly: 9. Polgár - 55. P. Jacko, ŽK: 27. Bedecs, 34. Hlavatovič, 69. Pušara, 83. Brčák - 88. P. Jacko, rozhodovali: Prešinský - Hrdlička, Kováč, 651 divákov