Tesná prehra rezervy MFK Zemplín

Rezerva MFK Zemplín Michalovce prehrala v stretnutí 19. kola štvrtej futbalovej ligy skupina Východ na vlastnom trávniku s celkom Vyšné Opátske 0:1 (0:1). O jej prehre rozhodol v 40. minúte jediným gólom stretnutia Ladislav Šosták. Michalovská rezerva tak stále čaká na úvodný jarný gól, keďže rovnakým výsledkom prehrala aj minulé kolo na pôde Barce a v tabuľke klesla na desiate miesto. Zverenci dvojice Tomáš Kozár - Adrián Devečka sa najbližšie opäť predstavia doma, keď v nedeľu 6. apríla o 10.30 privítajú v derby zápase celok Veľkých Revíšť.

Zápas začali lepšie hostia, ktorí v úvodnej pätnásť minútovke mali tri tutové šance, no michalovskú rezervu podržal golman Matúš Kira. V nasledujúcich minútach sa hra vyrovnala a skórovať mohli aj domáci, lenže obránca Vyšného Opátskeho odvrátil Regáliho pokus z bránkovej čiary. Dôležitý moment stretnutia nastal v 37. minúte, kedy hlavný rozhodca duelu Čech Špirek neposúdil stret obráncu Matúša Sciranku s útočníkom MFK Martinom Regálim ako nedovolený a domácemu forvardovi udelil žltú kartu. Martin Regáli však chvíľu predtým už jednu žtú kartu za protesty videl, a tak sa musel predčasne porúčať pod sprchy. Hostia presilovku využili takmer okamžite, keď sa už o tri minúty pri skrumáži v pokutovom území presadil Ladislav Šosták. V druhom dejstve boli lepší oslabení Zemplínčania, no hostia ich do čistých šancí nepúšťali a sami podnikli niekoľko bleskurýchlych kontier. Brankár Kira sa však nedal prekvapiť. A keď sa v závere nepresadil ani Jan Micka, zápas sa skončil chudobným víťazstvom Vyšného Opátskeho, no viac by mu svedčala remíza.

MFK Zemplín Michalovce B – TJ FK Vyšné Opátske 0:1 (0:1)

Gól: 40. Šosták

ŽK: 28. M. Regáli – 37. Šosták

ČK: 37. M. Regáli (Michalovce)

Rozhodoval: Čech Špirek - 100 divákov

MFK ZEMPLÍN B: Kira – L. Jacko, P. Petričko, V. Kostovčík, Lechman (46. M. Devečka) – Čapek (40. J. Andrejko), Micka, Havrila (83. Karch), Mikovčík, L. Tóth – M. Regáli

TJ FK: Riemer – M. Popovič, M. Sciranka, Šosták, Vilčko – M. Hudák (73. M. Angelovič), Maďarik, P. Angelovič (83. V. Horňák), Mir. Seman (81. Čegiň) - Bandžuch, Turczyk

Uverejnené: 30.03.2014 23:27:26