MFK Zemplín vo výbornom zápase pokoril Dubnicu nad Váhom

Po týždni sa pred vlastným publikom opäť predstavili futbalisti MFK Zemplín Michalovce. Tí v rámci 23. kola druhej futbalovej ligy privítali celok z dolnej polovice tabuľky MFK Dubnica nad Váhom. Aj keď im tabuľkové postavenie velilo vyhrať, ľahkú duel to určite nebol. Hostia sa totiž nezamerali iba na bránenie a odmenou im bol úvodný presný zásah, ktorý dosiahli v 39. minúte. Michalovčania ale po výbornom výkone nakoniec duel v druhom polčase otočili a tešili sa zo zaslúženej výhry 2:1, ktorá ich posunula na druhé miesto v tabuľke.

Kto očakával, že Dubnica sa zameria iba na defenzívu, musel sa veľmi mýliť. Hostia totiž podali sympatický výkon a dlho siahali aspoň na jeden bod. „Bol to veľmi ťažký zápas. Dubničania podali z našich vzájomných duelov asi najlepší výkon. Určite sme až takýto odpor nečakali, súper však hral veľmi húževnato a na výhru sme sa museli poriadne nadrieť,“ skonštatoval po stretnutí strelec rozhodujúceho gólu Michal Hamuľak. Ten v 75. minúte využil chybu defenzívy Považanov a po sóle na hosťujúceho golmana zaznamenal v tejto sezóne už svoj sedemnásty presný zásah do siete súperov, čím si upevnil prvé miesto v tabuľke kanonierov. Mimochodom pre Hamuľaka to bol v priebehu dvoch sezón už siedmy gól do siete Dubnice nad Váhom. Cíti sa preto ich katom? „Určite nie. Tie strelené góly už ani tak nesledujem. Som však rád, keď pomôžu mužstvu a získame nimi dôležité body. Také víťazné, ako dnes, tešia určite viac.“

Michalovský lodivod Ondrej Duda sa po prvopolčasovej prehre 0:1 rozhodol pre jednu zmenu, keď gruzínskeho legionára Georgia Gamkrelidzeho nahradil rýchlik Martin Regáli. Dudovi toto striedanie vyšlo, keďže Regáli priniesol do michalovskej ofenzívy výrazný vietor a bol to práve on, kto v 65. minúte hlavou vyrovnal na 1:1. „Tréner ma pred mojim príchodom na ihrisko nabádal k väčšej aktivite a hovoril mi, aby som strelil gól. Jeho slová som teda vypočul. Bol to však veľmi ťažký duel. Cez polčas sme si v šatni hovorili, že musíme zapnúť ešte viac a čím skôr streliť vyrovnávajúci gól. Našťastie sa nám to podarilo,“ zdôraznil strelec vyrovnávajúceho gólu, ktorý využil na vyrovnanie vynikajúci center španielskeho legionára Bayóna.

Predtým si Michalovčania vypracovali viacero dobrých streleckých príležitostí, no zakaždým v súboji s golmanom Maťašovským ťahali za kratší koniec. Navyše, proti nim hral aj terén, ktorý bol opäť veľmi ťažký. „Ten terén je ťažkým pre obidvoch súperov rovnako, takže sa nato vyhovárať určite nemôžeme. Je však pravdou, že momentálne je to ihrisko v dosť zlom stave. Ja som aj napriek tomu veril, že zápas dotiahneme do víťazného konca. Síce sme sa museli poriadne nadrieť, no to víťazstvo nakoniec prišlo, čo je najdôležitejšie,“ podotkol Martin Regáli. Pre tohto michalovského útočníka to bol v sezóne iba druhý gól. Ten prvý zaznamenal ešte v 10. kole, kedy presným zásahom pečatil víťazstvo MFK Zemplín nad Šamorínom (3:0). „Verím, že sa to už rozbehne a konečne mi to do brány začne padať viac. Na trávniku sa momentálne cítim veľmi dobre, do absolútnej pohody my však chýbali góly. Dúfam, že sa to týmto presným zásahom zmení a tento strelený gól ma naštartuje.“

Výsledky 23. kola druhej futbalovej ligy

FC Tatran Prešov - FC Spartak Trnava juniori 4:1 (3:0)
Góly: 9. D. Leško, 19. a 71. L. Hruška, 32. Katona - 79. Fuják, ŽK: 56. P. Lipták, 60. P. Petráš, 76. L. Hruška - 35. Tomovič, 47. Paldan, rozhodovali: Ihring - Sluk, Poláček, 630 divákov

ŽP Šport Podbrezová - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 2:1 (1:1)
Góly: 31. Vaščák, 53. Greško (z pokutového kopu) - 45. M. Adam, ŽK: 61. Podio - 52. Krivjančin, 66. Sekereš, 89. Sojka, rozhodovali: Somoláni - Chládek, Bóllo, 880 divákov

Partizán Bardejov - MŠK Rimavská Sobota 0:0
ŽK: 18. Berecký, 49. Kuhajdík, 69. L. Zápotoka, 77. J. Zápotoka - 32. Hronec, 38. Tenkl, 69. Válovčan, 73. Hladík, rozhodovali: Mastiš - Brendza, Kováč, 575 divákov

FC ŠTK 1914 Šamorín - FK Slovan Duslo Šaľa 1:2 (0:1)
Góly: 46. Mezovský - 2. Tomiš, 68. Čurgali, ŽK: 34. Füzik, 48. Tubonemi - 53. Gešnábel, 87. D. Rehák, 90. Konopásek, rozhodovali: R. Weiss - E. Weiss, Hrdlička, 312 divákov

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dubnica nad Váhom 2:1 (0:1)
Góly: 65. Regáli, 74. Hamuľak - 39. Števček, ŽK: 33. Janič - 27. Svorada, 30. Michal Takáč, 67. Múdry, 81. Jastrab, rozhodovali: Špaček - Budáč, Jankovič, 1145 divákov